Kameranızın bağlı olduğundan ve başka bir uygulama tarafından kullanılmadığına emin olun

Lenovo ideapad 500 kullanıyorum. Bilgisayarım 1 aylık. 1 hafta önce kamera çalışmaya başladı. Kameranın driver'i yüklü. Kameraya girdiğimde: Bir hata oluştu. Kameranızın bağlı olduğundan ve başka bir uygulama tarafından kullanılmadığına emin olun  hatası alıyorum ve kamera çalışmıyor.

Kameranızın bağlı olduğundan ve başka bir uygulama tarafından kullanılmadığına emin olun hatasının çözümü nedir?

metinenes metinenes (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kameranızın bağlı olduğundan ve başka bir uygulama tarafından kullanılmadığına emin olun hatası genelde kullanıcılar kamerayı yanlışlıkla kapattığında ortaya çıkar.

    Pek çok laptopt'da kamera FN tuşu kombinasyonları ile kapatılabiliyor.  Örneğin FN + F11 tuşlarına bastığınızda kamera devreden çıkar bir daha bastığınızda aktif edilir (FN + F11 tuşu laptop modeline göre değişir, bu sizde farklı olabilir, klavyedeki tuş sembolllerinden anlayabilirsiniz)

    Yukarıdaki işlem çözüm olmazsa, sürücüyü kaldırın ve yeniden yükleyin:

    1. Denetim Masası'na giderek Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.
    2. "Görüntüleme aygıtları"nı arayın. Seçeneği genişletin.
    3. "Bütünleşik Kamera"ya sağ tıklayın ve  sürücüyü kaldırı 'ı seçin.
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    5. Yeniden başlattıktan sonra sürücü otomatik yüklenecektir.
    hakan hakan (15409)