Kanal 7 göstermiyor. Sorun ne olabilir?

Uydu üzerinden kanal 7 kanalını izleyemiyoruz. Annemin kanal 7 de takip ettiği bir dizi var. Alt kat komşum ile ayni çanağı kullanıyoruz. O izliyor biz izleyemiyoruz. Frekans bilgilerini el ile de girdim ama sonuç alamadım. Kanal 7 neden göster miyor olabilir?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

  • kanal güncelleme için "uydu tarama ve "şebeke tarama" yı denediniz mi? Yapmadıysanız bir de bunları deneyin.. Fakat bu durumda tüm kanallar güncelleneceği için kanalların sırası (kumanda üzerindeki mesela 3. sıradaki star tv gibi) değişebilir cihazın markasına göre değişebilir. muvel 5 yıl önce
  • @muvel hepsini denedim hatta elimle de girdim frekansları yine olmadı acemiadam 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Bazı uydu alıcıları daha hassas oluyor. Sende göstermeyip komşunda göstermesinin sebebi bu olabilir. Her koşulda çanağın yeniden ayarlanması gerekebilir. Diğer bir sorun sana gelen kablolarda bir oksitlenme vs olabilir. Bu da gelen sinyalin zayıflanasına sebep oluyordur. Özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde yağmurlardan dolayı bu tür sorunlar artar. Öncelikle kabloları bir kontrol etmen faydalı olacaktır. Kablo ek yerlerinde bir sorun yoksa o zaman banağın yeniden ayarlanmasını isteyebilirsin.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

    Çanak anten rüzgardan dolayı yerinden oynamış olabilir'mi ?

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • alt kat komşum ile aynı çanağı kullanıyoruz o izliyor ama? acemiadam 5 yıl önce
    • Kablolarda sorun var o zaman darkcrak 5 yıl önce