Kapatmak ve yeniden başlatmak aynı şey midir ?

Arkadaşlar güncelleme vs sonrası bilgisayar yeniden başlatmak için uyarı veriyor. Bunu yapmayıp kapat seçeneğinden kapatıp tekrar düğmeden açsam aynı şey mi ?

bcaggul bcaggul (117)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    evet ikiside aynı şey oluyor ikisindede sisteme güncelleme tanımları yükleniyor :D

    kullanici567286 kullanici567286 (41)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bir güncelleme sonrasında yapıyorsanız aynı şey.

      Yeniden başlattığınızda bellekte yani Ramdaki veriler boşaltılır, donanımın enerjisi kesilmeden tekrardan işletim sistemi verileri okunur ve belleğe yüklenir.

      Bilgisayarı kapattığınızda donanıma, işlemci, Ram, disk gibi giden ejerji kesilir.

      Güncelleme sonrasında Windows'un yeniden başlatma isteği, genelde kullanımda olan dosyaların üzerine yazabilmek ve günceleştirmeyi aktif hale getirebilmek içindir.

      Güncelleme sonrasında kapatsanız da yeniden başlatsanız da güncelleştirme başarılı olur.

      alattin alattin (16999)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Şu konuma da yardım ederseniz çok memnun olacağım http://uzmanim.net/soru/windows-update-hatasi/43434 bcaggul 9 yıl önce