Kapsamın boyutu en küçük boyuttan daha küçük

Diskimde 500GB ayrılmamış alan var. Ben bunu yeni birim yapmak istediğimde şu hatayı alıyorum: Disk yönetiminde Sanal Disk Yöneticisi - Kapsamın boyutu en küçük boyuttan daha küçük.  Kapsamın boyutu en küçük boyuttan daha küçük hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kapsamın boyutu en küçük boyuttan daha küçük hatasını dinamik diskte genişleme yapmak istediğinde alırsın.

    Eğer diskte senin için önemli bir bilgi yoksa o diskteki tüm bölümleri sil ve sonra yeni bölüm yarat o zaman o ayrılmamış bölüm de yeni yarattığın bölüme katılmış olur.

    Eğer veri kaybı olmadan yapman gerekiyorsa, AOMEI Partition Assistant SE, MiniTool Partition Wizard Free gibi bir programla dinamik bölümü yeniden boyutlandırman gerekir. Ama yine de böyle bir program kullandığında mutlaka dosyalarını yedekle.

    diskin temel disk olsaydı genişletmen mümkün olurdu.  Temel diske dönüştürmeyi deneyebilirsin.

    Temel diski, dinamik diske Windows Disk Yönetimi ile dönüştürmek mümkün ama Dinamik diski temel diske veri kayıpsız Windows Disk Yönetimi ile dönüştürmek  mümkün değil.

    EaseUS Partition Master gibi programlarla veri kayıpsız dönüştürmek mümkün.

    murat murat (12492)