Karantinaya alınan dosya ne oluyor?

Karantinaya alınan dosya ne oluyor? Programı silince o dosya karantinadan çıkıyor mu yoksa o da siliniyor mu? Antivirüs programları virüsü karantinaya aldığında daha sonra programı silsem ne olur?

Anonim Anonim (156)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Karantinaya alınan virüslü dosya antivirüs kaldırıldığında ya silinir ya da işlevsiz, zararsız olarak diskte kalır.

    Pek çok antivirüs programı kaldırılırken karantinayı temizleyeyim mi  / sileyim mi diye sorar.  Siz onay verdiğinizde karantinadaki dosyaları siler. Neden onay istiyor? Çünkü virüs bulaşan dosya sizin için önemli bir dosya olabilir. Silinsin istemeyebilirsiniz. Antivirüs programı da bunu bildiği için karantinayı kafasına göre silmez.

    murat murat (12492)
    10 ay önce cevaplandı