Kargo 3 gündür gelmedi ama sitesinde "teslim edildi" yazıyor

Kitapyurdu üzerinden kitap aldım, MNG Kargo aracılığıyla gelecekmiş. 3 gündür bana ulaşmadı ama "teslim edildi" gözüküyor. Sizce ne yapmalıyım?

NOT: Son aliexprees kargomda gelmedi haritada bizim sokak artık gözükmüyo tam ayrıtılı gözükmüyor normalde sorunsuzca aliexprees kargom geliyodu acaba bunla alaklı olabilir mi?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba,

    Kargo numaranı aratarak mng kargo web sitesi üzerinden, adresinize ulaşmış mı bakabilirsiniz veya direk şubeyle iletişime geçin. Eğer kargo adresinize gelipte teslim edilmemişse(yani evde yoksanız veya birşekilde teslimat adresi bulunamamışsa) adresinizde ki en yakın şubeye gönderilmiş olabilir. Fakat biraz daha bekleyin derim. 3 İş günün'de gelmemesi normaldir 5-6 gün olursa detaylıca araştırırsınız.

    notify notify (538)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 8 gün oldu bugün teslimat yaıldı olarak gözüküyo arayıp sorduk biz size dönücez dedilr ? ahmet5847 6 yıl önce

    Bu işte bir terslik olduğu apaçık ortada, sıkıştırın. Aramaktan çekinmeyin, müşteri olarak malınızın peşine düşmek sizin en doğal hakkınız. Bulunduğunuz yerdeki ilçe, il şubesini rahatsız edin. Müşteri hizmetlerini rahatsız edin, çekinmenize gerek yok.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Öyle yapıcam şuan mesai saati dışı olduğu için kapalı ama pazartesi şubeye gidip soracğım size foto atmamda yarar varmı ? ahmet5847 6 yıl önce
    • ve + olarak şubeye sormak daha yararlımıdır bide eğer başka birine teslim edildiyse ne yapacağım ahmet5847 6 yıl önce
    • şuan farkettim kitapyurduna mail atmıştım sipariş nonunuzu atın dediler onlar yardım edermi ? ahmet5847 6 yıl önce
    • Kitapyurdu sipariş numaranızı takip etme amacıyla istemiştir. Kargoya verdilerse sorumluluk artık MNG Kargo üzerinde olur. Siz doğrudan MNG Kargo ile görüşün, şubeye gidin @ahmet5847 omercik 6 yıl önce
    • @farurhenho @alattin kargom kargoyu teslim edecek şubedeymiş gittik ve aldık :D ahmet5847 6 yıl önce
    • hayırlı olsun @ahmet5847 omercik 6 yıl önce

    Email adresinize Kargo'ya (MNG) verilen siparişinizin takip adresi başlıklı bir mail gelmiş olmalı. Bu mailde  Kargo Takip sayfasina geçmek için tıklayınız linki vardır. Ona tıklayın. Kargo durumu ile ilgili bir linke gidersiniz.

    Açılan sayfada Teslim Alan: TESLIM EDILDI şeklinde bir ibare varsa ve siz kargoyu almadıysanız 1. derece sorumlu ve muhatabınız MNG kargodur. Doğrudan MNG kargo ile iletişime geçin. Normalde bir teslimat tutanağı tutarlar ve sizin imzanızı almaları gerekir. İmzalı tutanak şubede yoksa size teslim edilmemiş sayılır. Kargoya kime ne zaman teslim edildi diye sorabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • şube ye sormak daha mantıklı olmazmı ne zaman teslim edildiğide yazıyor fakat şipariş verirken bende tcmi istediler kimlik kontorlü yapmaları gerekmezmi ? bide eğer yanlış teslimse ne yapacak teslim eden kişiye nereye teslim ettiğini öğrenip kargomu geri mi alacaklar yoksa bazı kargo şirketlerininde yaptığı gibi getirmiyip geldik yoktunuz yalanı ile şubeye mi gitmemizi bekliyolar müşteri hizmetlerini aradık olayı anlattık araştırıp size dönücez dediler ? 32 tl boşuna gitmez inşAllah ahmet5847 6 yıl önce
    • Siz doğrudan şubeye sorun bence @ahmet5847 omercik 6 yıl önce
    • @ahmet5847 MNG kargodan kastım zaten kargo şubesi. Kargol çalışanları çoğu zaman kimlik vs istemeden teslim ediyorlar. alattin 6 yıl önce
    • @alattin peki herhangi birine teslim ettilerse ? ne olacak ahmet5847 6 yıl önce
    • @ahmet5847 suçlu kargo şubesi olur. İmzan olmadan teslim etmeleri lazım. Şube ile çözemezsen durumu kitapyurduna iletirsin alattin 6 yıl önce