Kasa çalışıyor fakat klavye,mouse,monitör çalışmıyor

Sorun ilk olarak bilgisayarın açılırken windowsu boot etmeyip sürekli biosa atması ile başladı. Bios üzerinde ssd görünüyordu fakat boot edilmiyordu. Bir kaç ayar değiştirip tekrar başlatırken kullandığım ramlerim 3200 mhz olduğunu unutup biostan 3600mhz ye çektim ondan sonra bilgisayar hiç görüntü vermemeye başladı. Kasa çalışıyor fakat klavye mouse ve monitör çalışmıyor. Ramleri tek tek ve ayrı slotlarda denedim, bildiğim hiç bir parçada bir sorun yok hepsi sağlıklı ve düzgün çalışıyordu. Ramleri tamamen çıkarttığımda anakartta hiç bir bip sesi de yoktu. Kullandığım anakart b450m-a pro max. Ne yapılmalı?

xyolive xyolive (11)
5 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakart üzerinde BIOS pilini çıkartmayı denedin mi?

    Anakart üzerindeki pili çıkartıp bir kaç saat kasayı kapalı, fişi çekik şekilde beklet.  BIOS ayarı ile ilgili bir sıkıntı varsa BIOS sıfırlanmış olsun.

    Sonra pili takar bilgisayarı açarsın. Görüntü geliyormu kontrol edersin.

    murat murat (12492)
    5 ay önce cevaplandı