Kasa + PSU Önerisi

Arkadaşlar şu sistem için bir kasa ihtiyacım var.

--------------------------------------------------------------------------------

Resim 1

Resim 2

Resim 3

--------------------------------------------------------------------------------

Ben TX K8S Buldum 500W Uyumlumudur.

Link

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle hayırlı olsun güzel bir bilgisayar toplamışsınız. Bu bilgisayara ssd çok güzel yakışırdı onu söylemeden edemeyeceğim.

    PSU ihtiyacı olarak ise, günümüz yeni nesil parçalar eskilerinden güçlü oldukları halde daha az enerji tüketiyorlar. Bu gibi bir sistem için 500 watt değeri de yeterli gelecektir. Ancak siz yine de PSU Calculator araçlarını kullanarak işinizi garantiye alın. Birkaç site sistem özelliklerini yazarak PSU ihtiyacını hesaplayabiliyordu.

    Daha önce uzmanim.net üzerinde böyle bir konu paylaşmıştık. Aşağıdaki konuyu inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

    Güç Kaynağı alırken nelere dikkat edilmelidir?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Pekala ekran kartı kasaya sıgarmı Txk8s @ismailsarp malgibiolan 6 yıl önce
    • @malgibiolan kasanın özelliklerini incelediyseniz soğabileceğini görebilirsiniz. Zira özelliklerinde 31 CM VGA desteği olduğu ve 1080 Ti gibi kartları desteklediği yazılmış. ismailsarp 6 yıl önce
    • @malgibiolan ancak bu kasada 500W olsada +12V kanalından 350W sağlayabiliyor. Böyle bir kasa toplayacaksanız, güç kaynağı ve kasayı ayrı almalı veya daha kaliteli güç kaynağı içeren Zalman Z3 Plus gibi modelleri tercih etmelisiniz. (Zalman 600W) ismailsarp 6 yıl önce
    • @ismailsarp ozaman K8S normal kasa alıcam ve 700w psu alıyım çünkü hoparlör monitor klavye ve mouse falan var malgibiolan 6 yıl önce
    • Evet bu şekilde ayrı alabilirseniz daha iyi olur. 700 W fazla bana kalırsa kaliteli 550 watt yada 600 watt sertifikalı kaynaklardan alabilirsiniz. @malgibiolan ismailsarp 6 yıl önce