Kasada parça yükseltirken nelere dikkat etmeliyiz?

Çalıştığım iş yerindeki bilgisayarın özellikleri bunlar.Dosya TC'den LinkGenelde Chrome tarayıcısını ve işletmenin stok takibini yaptığımız birkaç program var. Aynı anda tarayıcı ve bu programlar açıkken seri olmasını istiyoruz. Bu bilgilerle nasıl bir yükseltme yapılabilir? (Tahminim ram ve işlemci yükseltilmesi gerekiyor gibi. Ama donanımdan detaylı anlamıyorum.) Ayrıca yüklü olan bu otomasyon programlarını  (mevcut windows 7'den windows 10'a geçmek istiyoruzda) sağlıklı bir şekilde nasıl geçebiliriz? Klonlama  mı yoksa komple format atıp sıfırdan mı kurmalıyız?

sibermedia sibermedia (23)
11 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 için 4 GB RAM yetersiz gelebilir. SSD'ye geçiş yapabilirsiniz. Onun dışında anakart destekliyorsa 8 GB RAM yapın en azından.

    hydra hydra (3800)
    10 ay önce cevaplandı

      Lisansla ilgili bir sorununuz yoksa klonlama gibi yöntemler yerine sıfırladan yükleme yapmak mantıklı olur.

      Hatta Windows 7 veya Windows 8'den yükseltme yerine önce sistemin yedeğini alın, daha sonra format ve işletim sistemi yüklemesi yapın.

      Donanım yükseltmesi içinde;

      1. Diski HDD'den SSD ye yükseltin
      2. Ram miktarını 8 veya 16 GB'a çıkartın.
      hakan hakan (15394)
      10 ay önce cevaplandı