Kasanın açma tuşuna basıyorum ama bilgisayarım hiçbir tepki vermiyor

Kasanın açma düğmesine basıyorum fakat bilgisayarım hiçbir tepki vermiyor, sorun ne olabilir?

lolan lolan (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Problemin nasıl ve nezaman ortaya çıktığını belirtme gereği bile görmemişsin.

    - Prizi ve prizin bağlı olduğu sigortayı kontrol ettinmi?

    - Kasanın arka kesiminde, power suply (güçme besleme) bulunan yerde bir gücü açma-kapama düğmesi bulunur. Bu düğme farkında olunmadan veya bir başkası tarafından kapalı hale getirilmiş olabilir. Kontrol edilmeli, düğme kapalı haldeyse açık hale getirilmeli.

    Eğer problem sebebi bunlar değilse ilk ihtimal olarak power suply (güç beslemesi) bozulması (iç sigortasıda atmış olabilir) olmak üzere donanım problemi ihtimalleri düşünülür ve sen açık bir şekilde problemini izah edebilecek seviyede bir teknik bilgi ve tecrübeye sahip değilken bunu kendi çaban ile yada başkalarına uzaktan sorarak çözemezsin.

    Bu durumda PC'yi bir teknik servise göstermelesin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      @temmuz hocamın dediklerini yaptıktan ve kasaya elektriğin geldiğini ancak düğmeye basmanızın ardından tepkisiz kaldığı durumuna gelmenizin ardından sorun güç düğmeleri ile anakart arasında yer alan küçük kablolarda olabilir.

      Anakartın üzerinde power, reset, harddisk ışığı, power ışığı gibi aygıtların çalışması için küçük kablolar takılıdır. Bu kablolar yerlerinden kolayca çıkabilir şekilde olurlar genelde.

      Anakart üzerinde genelde bu şekilde bulunurlar;

      ismailsarp ismailsarp (6010)