Kasanın donması ve no signal hatası alıyorum ne yapmalıyım?

Merhabalar sorunum şu, kasada herhangi bir problem olmadan normal oyun oynarken veya masaüstündeyken birden hoparlörlerden donma sesi " zzzz "takılma sesi gelip monitör siyah ekrana düşüyor ve no signal hatası veriyor. Kasa çalışır vaziyette. Kasada herhangi bir restart vs yok çalışıyor bildiğin. Bundan 5 - 6 ay önce bir yıldırım düşmesi olmuştu. Modem felan yanmıştı kasada da anakart vga yeri çalışmaz oldu. Acaba diyorum anakart mı arızalandı? Bu hatayı her gün almıyorum random bir şekilde bazen 1 hafta arayla bazen 1 ay arayla alıyorum.

starboy61 starboy61 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    HDD Bad sector taraması yapın, ayriyetten sağlık sekmesinin SS'lerini atın.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bu akşam yapıp atacam.

      starboy61 starboy61 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

        CPU, Anakart başta olmak üzere sorunun kaynağı her donanım birimi olabilir.  Bahsettiğin donma şekli genelde CPU'nun kendini korumaya almak için geçtiği korumalı moda benziyor.

        CPU'nun aşırı ısınması CPU'yı korumalı moda sokar.  Termal macun yenilemek ve Fan kontrolü yapmak da aklında olsun.

        hakan hakan (15424)
        3 yıl önce cevaplandı

        • 60 derecelerde geziyoe oyunlarda. starboy61 3 yıl önce