Kasaya ekran kartını nasıl takabilirim?

Arkadaşlar bugün sipariş verdiğim kasa geldi ama ekran kartının üzerinde sarı bir kablo var ne yapmam gerekiyor yardım eder misiniz?

https://i.hizliresim.com/LOzGl1.jpg

ahakan ahakan (100)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    • Ekran kartının yuvası resimde kırmızı ile gösterdiğim kısımdır

    Ana kartın üzerinde giden sarı kablo güç kaynağından gelen bir pin dir onu yerinden söküp ekran kartını yuvasına taktıktan sonra tekrar takarsın

    Umarım faydalı olmuştur

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Evet ama ekran kartını takmam için o sarı kabloyu sökmem lazım nasıl sökeceğim ahakan 6 yıl önce
    • Onu sökmende bi sakınca yok. Jakı tırnaklarından basarak yukarı doğru çekersin ve ekran kartını taktıktan sonra tekrar yerine takarsın tahatugyan 6 yıl önce
    • Teşekkür ederim deneyeceğim ekran kartında güç kablosu yok baktım ahakan 6 yıl önce
    • Rica ederim tahatugyan 6 yıl önce

    Resimde görünen ortadan geçen sarı kabloları diyorsun herhalde. O kablolar ise onlara yapacağın herhangi birşey yok. Onlar iki taraflı olarak takılmaları/bağlanmaları  gereken yerlere takılı ve bağlılar zaten. Eğer o kablolar varken ekran kartını PCI Expresss slotuna (@tahatugyan'ın gösterdiği yer) nasıl yerleştirebilirim diye soruyorsan o kablonun biraz çekiştirirsen bir payı olmalı ve ekran kartını önce kablo altına alır ve sonra slota sokarak üzerinden bastırırsın. Veya sarı kabloları sağ veya sol yanlara esneterek bu işi yapabilirsin.

    Sorunu doğru anladıysam cevabı budur.

    İyi günlerde kullan.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim dediğiniz gibi sarı kablo sıkıntı oluşturuyor. Ama çok sıkı esnek olsa sağa sola yada ekran kartının üstünden geçireceğim ama olmuyor. Bilgisayarcı yolu gözüktü. ahakan 6 yıl önce

    Arkadaşlar sorun tamamiyle montajı yapan kişilerden kaynaklanıyor. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz sarı kablo yukardan gelmesi gerekiyor yanlış montajlamışlar ama halen nasıl düzelteceğimi bilemedim.

    ahakan ahakan (100)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bu durumda ya aynı kablonun daha uzun olanı araştırılacak ve bulunursa onunla değiştirilecek, yada mevcut kablonun bir ucu yerinden çıkartılıp, ankartta yerinden çıkakartılıp (yada yerinde gevşetilip) kablo anakart altından geçirilecek. Başkada çözüm yok gibi. Ama istersen kasayı montajlattığın yere bunu yaptırabilirsin. Öyle bir talebin olursa seni talebinde haklı bulacaklar ve bu değişikliği ücret istemeksizin yapacaklardır @ahakan temmuz 6 yıl önce
    • Ben Konyada yaşıyıyorum istanbuldan geldi kasa . Yarın bilgisayarcıya götüreceğim umarım birşey olmaz hatalarını ben çekmek istemiyorum. ahakan 6 yıl önce