Kaspersky antivirüsün bulduğu sonuç normal mi?

Bu normal mi?

https://prnt.sc/zd9i0v

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

  • Tam olarak ne indirmeye çalıştığını anlamadım sanırsam Kali linux indirmeye çalışıyorsun. Biraz daha detay verir misin sorunda? darkcrak 3 yıl önce
  • Kali'nin resmi sitesinden kali linux iso dosyası indirmeye çalıştım ama kaspersky hem bağlantıyı kötü amaçlı buldu, hem de dosyayı egesacinti 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Kali linux'u antivirüs programlarının virüs olarak bulması gayet normat çünkü içerisinde hack vs. programları olduğu için normal olarak antivirüs programlarıda bunu virüs olarak algılıyor. Kali linux'u kullanmanda sakınca yok ve virüs değil kafan rahat olsun bu konuda.

darkcrak darkcrak (5158)
3 yıl önce cevaplandı

    Evet normal. İçinde bulundurduğu araçlardan dolayı anti-virüsler virus olarak algılayabiliyor.

    hydra hydra (3800)