Kaspkersky Web antivirüsü uyarısı

Merhaba. Bir konuda araştırma yaparken sağ alt köşede, kullandığım Kaspersky Security'den uyarı geldi: ..indirme reddedildi şeklinde. Dolayısıyla sekmeyi kapatarak o sayfadan çıktım. Daha sonra Kasperden rapora baktım; Olay: indirme reddedildi. Bileşen: web antivirüsü. Tür: yetkilendirilmemiş yazılım indirme olasılığı. Sonuç açıklaması: engellendi yazıyor. 5 dk sonra bir uyarı daha geldi (aynı site ismi için) Olay: daha önce açılmış zararlı bağlantı tespit edildi. Tür aynı (yetkilendirilmemiş yazılım ind olasılığı)  Sonuç açıklaması: işlenmedi.  Yazıyor.  Tekrar çıkınca sormak istedim ne anlama geliyor

tutor tutor (17)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen açık olan sekme bir indirme başlatmak istemiş, Kaspkersky de bunu engellemiş. Herhangi bir sorun yok.

    Bir dosya indirme linkine tıklamış olabilirsin ya da açık olan sekme otomatik dosya indirme işlemi başlatmak istemiş olabilir. Kaspersky de güvenlik önlemi olarak bunu engellemiş.

    hakan hakan (15424)
    2 yıl önce cevaplandı

    • @tutor sıkıntı yok, Kaspersky işini yapmış. hakan 2 yıl önce