Kayıt Defteri Nedir ?

 Kayıt Defteri Nasıl Açılır ?

 Kayıt Defteri İle İlgili Bazı Kavramlar Nelerdir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Kayıt Defteri Nedir ?

     Diğer adı Register 'dir.

     Windows 'taki kullanıcı profilleri , bilgisayardaki donanımlar , bilgisyara yüklenen dosyalar ve yapılan ayarlarala ilgili bilgileri saklayan veri tabanıdır.

     Kayıt Defteri üzerinden değişiklikler yapılabilir ; lâkin bu konu hakkında bilginiz yoksa kayıt defterine dokunamamanızı öneririm çünkü yapılan değişikle geri dönüşü olmayan problemlere yol açma durumu vardır.

     Kayıt Defteri Nasıl Açılır ?

    https://i.postimg.cc/t4jLcCxV/windows_tuu.png +tuşlarına basarak   https://i.postimg.cc/dtMX7tnS/al-t-r-simge.png Çalıştır penceresini açalım.

    https://i.postimg.cc/VLB7d9Jd/a-b-l-m.pngbölümüne " regedit " yazarak " Kayıt Defterine " ulaşabilirsiniz.

    Kayıt Defteri İle İlgili Bazı Kavramlar

    " HKEY_CLASSES_ROOT " İçerdiği Bilgiler :

     Kopyala yapıştır işlemleri

     Yazılım ayarları

     Kısa yol

     Kullanıcı ara birimi

    " HKEY_CURRENT_USERS " İçerdiği Bilgiler :

     Oturumu açık olan kullanıcı

    " HKEY_LOCAL_MACHINE " İçerdiği Bilgiler :

     Yazılım ve donanım hakkında

     Yazılım ve donanım ayarları

    " HKEY_CURRENT_CONFİG " İçerdiği Bilgiler :

     Bilgisayarınız ile bağlantılı olarak o anki donanım konfigrasyonu

    " HKEY_USERS " İçerdiği Bilgiler :

     Tüm kullanıcı ayarları

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)