Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem ile Torrent üzerinden dosya indirme nasıl yapılır?

Youtube Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem videonuzu izledim. Torrent desteğinden bahsetmişsiniz. Ben de Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem sahibiyim. Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem ile torrent üzerinden indirme nasıl yapılır bunu anlatır mısınız?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem ile Torrent üzerinden dosya indirmek mümkün. Bunun için Keenetic Carrier DSL modemi aşağıdaki gibi yapılandırmanız gerekiyor:

    1. Öncelikle modem USB portuna USB disk, USB flash takmalısınız. İndirme işlemleri bu USB depolama birimine yapılacak. Her ihtimale karşı bu USB bellekte önemli dosyanız olmadığından emin olun.
      * USB bellekte önemli verileriniz varsa mutlaka yedekleyin
      * USB diskin kapasitesi ile ilgili bir sınırlama yokur
      * USB porta USB çoklayıcı ile birlikte birden fazla cihaz bağlanabilir. Kendi harici gücüne sahip USB Hub kullanmalısınız.

    2. Daha sonra modem arayüzüne erişin. Varsayılan olarak IP adresi http://192.168.1.1/ olarak görünür eğer siz de IP adresi farklıysa o IP adresi üzerinden modem arayüzüne erişin.
    3. Sistem Gösterge Panelinde USB sürücüler ve Yazıcılarda USB sürücünün göründüğünden emin olun.
      keenetic usb sürücü
    4. Daha sonra Sistem Ayarları > Bileşen Seçenekleri bölümüne gidin.
    5. USB sürücüler altında İndirme Merkezini işaretleyin ve Güncelleştirmeyi yükleyin butonuna basın.
      keenetic indirme merkezi yükleme
    6. Yükleme bittikten sonra Yönetim > Uygulamalar bölümüne gidin.
    7. Torrent istemci'yi açık duruma getirin. ve Torrent İstemci yazan yere tıklayın.
      keenetic torrent istemci
    8. Klasör seçin bölümüne tıklayın ve USB bellekten bir klasör seçin, ya da USB bellekte bir klasör oluşturup seçin. Örneğin: Downloads
    9. Kaydet diyerek bu ekrandan çıkın.
      keenetic torrent ayarları
    10. Yine Uygulamalar ekranından İndirilenlere git linkine tıklayın.
      keenetic torrent indirilenler
    11. Transmission Web Control paneli açılacaktır.
      keenetic torrent yönetim paneli
    12. Buradan + Add Torrent linkine tıklayın.
      keenetic torrent indirme
    13. Dilerseniz PC'den torrent dosyasını Dosyaları seç diyerek tıklayın ya da Torrent URL yazan yere Torrent indirme linkini yapıştırın. Buraya Magnet linkini doğrudan yapıştırabilirsiniz.

    Önemli Not:

    Keenetic Carrier DSL (KN-2111) modemi için yerleşik Torrent istemcinin indirme ve dağıtma limiti vardır. Keenetic Carrier DSL (KN-2111) modeli için bu 5 MB/s 'dir. Modeminizin stabil çalışması ve diğer fonksiyonlarının düzgün işlemesi için bu limit vardır. Torrent istemci çalışırken PC'nin açık olması veya indirme ekranının açık olması gerekmez. İndirilen Dosyalar USB bellekte depolanır.

    alattin alattin (17014)