Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem üzerinden reklam engelleme ve içerik filtreleme nasıl yapılır?

Youtube Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem videonuzu izledim. Modem üzerinden reklam engelleme desteğinden bahsetmişsiniz. Ben de Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem sahibiyim. Keenetic Carrier DSL AC1200 Modem üzerinden reklam nasıl engellenir? Ayrıca modem üzerinden yasaklı sitelere girilmesini de engellemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Keenetic Carrier DSL Modem üzerinden reklam engelleme ve içerik filtreleme özelliklerine sahip bir modem. Aşağıdaki adımları uygulayarak Keenetic Carrier DSL Modem üzerinden reklam engelleme ve içerik filtrelemeyapabilirsiniz.

    Keenetic Carrier DSL Modem yerleşik olarak AdGuard, CloudFlare, Yandex DNS, Open DNS, Neustar UltraDNS, NextDNS, CleanBrowsingi Quad9 gibi hizmetleri destekliyor. Keenetic Carrier DSL Modem Üzerinden Reklam Engelleme adımları:

    Keenetic Carrier DSL Modem Üzerinden Reklam Engelleme adımları:

    1. Tarayıcı üzerinden 192.168.1.1  IP adresi ile  modem arayüzüne erişin. Bu adres sizde farklı olabilir. Değiştirdiyseniz mevcut modem IP adresini girin.
    2. Yönetim / Sistem Ayarları / Bileşen Seçenekleri altına gidin.
    3. Internet güvenliği altındaki Bulut tabanlı içerik filtreleme ve reklam engelleme seçeneğini işaretleyin. NextDNS ya da SafeDNS kullanacaksanız onları da seçin. Bu hizmetlere sahip değilseniz bunları seçmeyin.
    4. Güncelleştirmeyi yükleyin butonuna tıklayın ve yüklemeyi bekleyin.
    5. Dilerseniz yedek alın.
    6. Modem yeniden başlayınca ara yüze tekrar girin.
    7.  Ağ Kuralları / İnternet Güvenliği altına gidin.
    8. Filtreleme Modunu Genel DNS Çözümleyiciler & Özel DNS profilleri olarak ayarlayın.
    9.  Önceden ayarlanmış profillerde Adguard DNS gibi diğer profilleri inceleyin. Size daha uygun olan varsa onu seçebilirsiniz.
    10. Varsayılan içerik profilleri ekranında Ev Ağı için Adguard DNS (varsayılan) seçin. Varsa misafir ağ için de profil seçin.
    11. Kaydet butonuna basın. Bu işlemden sonra modem üzerinden reklamlar engellenecektir.

    Artık ağınıza bağlı cihazlarda reklam gösterilmeyecektir. Bu engellemeler DNS tabanlıdır. bu ayarların etkin olabilmesi için hedef cihazlarda el ile DNS girilmemiş olması gerekmektedir.

    Yukarıdaki işlemlere rağmen reklam gösteriliyorsa DNS önbelleğini temizlemelisiniz. Veriler DNS önbelleğinden geliyor olabilir.

    DNS önbelleği temizlemek için: ipconfig /flushdns komutu nasıl kullanılır, ne işe yarar?

    Yine reklam gösteriliyorsa Chrome tarayıcı ön belleğini temizleyin:

    Chrome DNS ömbelleğini temizlemek için: Google Chrome tarayıcıda tarayıcı DNS önbelleği nasıl temizlenir? linklerinden yardım alabilirsiniz.

    Keenetic Carrier DSL ile kullanılabilecek online reklam engelleme ve içerik filtremele hizmetleri

    AdGuard DNS - Aile koruması

    Yetişkinlere uygun içeriğe sahip tüm web sitelerine erişimi engellemek ve normal reklam engelleme ve tarama güvenliği avantajlarına ek olarak tarayıcıda güvenli aramayı zorunlu kılmak için Aile koruması modunu kullanın.

    AdGuard DNS - Filtresiz

    Güvenli, güvenilir bir bağlantı sağlar. Fakat hiçbir şey filtrelenmez.

    AdGuard DNS - Varsayılan

    Her yerde reklamları engeller. Bu, video reklamları ve favori uygulamalarınızdaki, tarayıcılarınızdaki, oyunlarınızdaki ve hayal edebileceğiniz herhangi bir web sitesindeki reklamları içerir. Kullanabileceğiniz düzinelerce reklam filtresi mevcuttur ve düzenli olarak güncellenerek en iyi filtreleme kalitesini garanti eder.

    CleanBrowsing - Aile Filtresi

    Tüm yetişkinlere yönelik, pornografik ve müstehcen sitelere erişimi engeller. Ayrıca filtreleri atlamak için kullanılan proxy ve VPN alan adlarını da engeller. Karışık/hibrid içerik siteleri (Reddit gibi) de engellenir. Google, Bing ve Youtube Güvenli Mod'a ayarlanmıştır. Kötü amaçlı ve Kimlik Avı alanları engellenir.

    CleanBrowsing - Güvenlik Filtresi

    Kimlik avı, spam, kötü amaçlı yazılım ve kötü amaçlı etki alanlarına erişimi engeller. Kötü amaçlı alan adlarından oluşan veritabanımız saatlik olarak güncellenir ve sektördeki en iyilerden biri olarak kabul edilir. Bu ayarın yetişkin içerikleri engellemediğine dikkat edin.

    CleanBrowsing - Yetişkin Filtresi

    Tüm yetişkinlere yönelik, pornografik ve müstehcen sitelere erişimi engeller. Proxy veya VPN'leri veya karışık içerikli siteleri engellemez. Reddit gibi sitelere izin verilir. Google ve Bing, Güvenli Mod'a ayarlanmıştır. Kötü amaçlı ve Kimlik Avı alanları engellenir.

    Cloudflare - Filtresiz, Hızlı ve Gizli

    1.1.1.1 DNS - İnternetin En Hızlı, Gizliliği yüksek DNS çözümleyicisi.

    Cloudflare - Otomatik kötü amaçlı yazılım koruması

    Aileler için 1.1.1.1, evinizdeki Wi-Fi ağınıza kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma katmanı ekleyerek bilinen kötü amaçlı sitelere erişimi otomatik olarak engeller.

    Cloudflare - Yetişkin içerik filtreleme

    1.1.1.1 Aileler için Kötü Amaçlı Yazılım ve Yetişkin İçeriğinin Birlikte Engellenmesi. Her zaman açık olan içerik denetimleriyle çocuklarınızı yetişkin içeriklerden uzak tutun.

    Neustar UltraDNS Public - Filtresiz

    Herhangi belirli bir kategoriyi engellemeden güvenilir ve hızlı DNS araması.

    Neustar UltraDNS Public - Güvenli Aile

    Çocuklarınızın yetişkin içeriğe erişimi olmadığından emin olun.

    Neustar UltraDNS Public - Tehdit Koruması

    Güvenlik amacıyla kötü niyetli etki alanlarına karşı koruma sağlar.

    OpenDNS - FamilyShield

    Tatsız (Tasteless), Proxy/Anonimleştirici (Anonymizer), Cinsellik ve Pornografi olarak kategorize edilen alanları engeller.

    Quad9 - Güvenlik Koruması

    Kötü amaçlı yazılım, kimlik avı, casus yazılım ve botnet'ler gibi çok çeşitli tehditlere karşı koruma sağlamak için kötü amaçlı ana bilgisayar adlarını engeller. Gizliliği garanti etmenin yanı sıra performansı artırır.

    Yandex.DNS - Aile

    Çocuklar için güvenlik.

    Yandex.DNS - Güvenli

    Virüslere ve dolandırıcılara karşı koruma.

    Yandex.DNS - Standart

    Filtreleme olmadan hızlı ve güvenilir DNS.

    alattin alattin (17014)