Keenetic Carrier DSL hız sınırlandırması nasıl yapılır?

Keenetic Carrier DSL modemde hız sınırlandırması yapmak istiyorum. internetimi kardeşim de kullanıyor ve sürekli video izlediği için benim oyunlarda ping sorunum oluyor. Kardeşimin telefonu için hız limiti koymak istiyorum. Keenetic Carrier DSL modemde hız sınırlandırma, trafik limitleme nasıl yapılır?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Keenetic Carrier DSL Hız sınırlama Nasıl yapılır?

    Keenetic Carrier DSL üzerinde hız sınırlama, istenilen cihazın ağ kullanım limitlerini ayarlama işlemi oldukça basit bir şekilde yapılabiliyor:

    1. Keenetic Carrier DSL modem arayüzüne erişin. Tarayıcı adres satırına modem ip adresini yazın. Varsayılan modem ip adresi 192.168.1.1
    2. Öncelikle modem arayüzü İngilizce ise bunu Türkçe'ye çevirin: Sol taraftaki menünün en alt bölümüne inin ve oradan English yazan yere tıklayın ve listeden Türkçe seçin.
    3. Daha sonra Internet / Bağlantı Öncelikleri bölümüne tıklayın.
    4. Kural Ekle diyerek bir kural ekleyin ve bu kurala bir isim verin. Örneğin Limitli.
    5. Daha sonra eklediğiniz Kural seçili durumdayken Bağlantı altındaki Servis sağlayıcınızı işaretleyin ve en sağda bulunan Kalem simgesini tıklayın.
      Keenetic Carrier DSL hız limitleme
    6. Gelen trafik bant genişliği kontrolü ve Giden trafik bant genişliği kontrolü seçeneklerinde Manuel seçin.
    7. Kbits/s olan değeri Mbit/s olarak değiştirin ve Gelen veriler için hız sınırı ve Giden veriler için hız sınırı için değer girin. Burada Gelen veri (download) Giden veri (upload) anlamına gelir. Gelen veri 10 Giden veri 1 yazarsanız 10 Mbit/s Download, 1 Mbit/s Upload vermiş olursunuz.
    8. Bu değerleri sahip olduğunuz internet paketinize göre ayarlayın.  16 Mbit/s, 24 Mbit/s, 50 Mbit/s, 100 Mbit/s gibi hangi paketi kullanıyorsanız siz buradaki değerleri ayarlayın
    9. En sonunda Kaydet butonuna basın.
      Keenetic Carrier DSl hız limitleme ve sınırlama
    10. Ağlarım ve Kablosuz Ağ altındaki Cihaz listesine tıklayın.
    11. Ağınıza bağlı cihazlar burada listelenir.  Trafiğini sınırlamak istediğiniz cihazı tıklayın.
    12. Açılan yeni pencerede Bağlantı kuralı listesinden az önce oluşturduğunuz kuralı seçin (Örnekte Limitli kuralı)
      Keenetic Carrier DSL hız sınırlama
    13. Kaydet butonuna basın ve çıkın.

    Keenetic Carrier DSL modemde herhangi bir telefon, bilgisayar, tablet için hızı bu şekilde sınırlandırabilirsiniz.

    alattin alattin (17014)