Kenar Yumuşatma(Anti-Alasing) nedir?

İyi bir sistemim var yüksek fps alacağımı düşünüyorum kenar yumuşatma "8x AA" ya kadar çıkıyor çoğu oyunlarda yüksek ayarlarda 40 fps üstü görüyorum 8x AA ya çıkarırsam grafikler daha mı iyi olacak anlamadım nedir bu kenar yumuşatma?

taha17 taha17 (91)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kenar yumuşatma (Anti-Alising) oyunlarda detaylı grafik seçeneklerinde bulunuyor.Bu seçenek oyundaki herhangi bir nesnenin örneğin bir kutunun kenarlarının piksel piksel olmasını engelleyerek düz bir detaya kavuşturuyor.Anti-Alising yüksek performanslı ekran kartlarında görüntüyü gerçekten hissedilir derecede güzelleştirebiliyor ve görüntünün gerçekçiliğini arttırıyor.

    Tabiki Anti-Alising grafik detayını arttırdığından fps değerlerini de aşağı çekiyor.Yüksek performanslı bir ekran kartınız varsa Anti-Alising ayarını, oyunun oynanabilir seviyesinde tutana kadar yukarıya çekebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)