Kendi adresimden şantaj maili geldi - trojan virüsü

Bu sabah iş yerinde kullandığım maile aşağıdaki gibi bir mail geldi. Tuhaf olan mail benim adresimden bana yollandı. Yani benim adresim ali@sirketim.com gibi bir adres. Gönderen ali@sirketim.com bu nasıl oluyor? Gerçekten de bilgisayarımı izliyor olabilirler mi? Korkum şirket bilgisayarı olduğundan içindeki verilerin çalınması. Şimdi ne yapabilirim?

Merhaba!
Fark etmiş olabileceğiniz gibi. size hesabımızdan bir e-posta gönderdim.
Bu, hesabımıza tam erişime sahip olduğum anlamına gelir.
Seni birkaç aydır izliyorum
Gerçek şu ki, ziyaret ettiğiniz yetişkin bir site aracılığıyla kötü amaçlı yazılım bulaştı.
Buna aşina değilseniz açıklayacağım.
Trojan Virüsü bana bir bilgisayar veya başka bir cihaz üzerinde tam erişim ve kontrol sağlıyor.
Bu, ekranmızdaki her şeyi görebildiğim kamerayı ve mikrofonu açabileceğim, ama bunu bilmiyorsun.
Ayrıca tüm kişilermize ve tüm yazışmalarınıza erişebiliyorum.
Virüsten koruma yazılımınız neden kötü amaçlı yazılım algılamadı?
Yanıt: Kötü amaçlı yazılımım sürücüyü kullanıyor, antivirüsünüzün sessiz olması için imzalarını her 4 saatte bir güncelliyoruz.
Ekranın sol yarısında nasıl mastürbasyon yaptığınızı gösteren bir video yaptım ve sağ yarısında izlediğiniz videoyu görüyorsunuz.
Farenin tek bir tıklamasıyla bu videoyu sosyal ağlardaki tüm e-postalarınıza ve kişilerinize gönderebilirim. Ayrıca kullandığınız tüm e-posta yazışmalarınıza ve mesajlaşmalarınıza erişim gönderebilirim.
Bunu önlemek istiyorsanız. 950€ tutarını bitcoin adresime aktarın (bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Google'a yazın: "Bitcoin Satın Alın”).
Bitcoin adresim (BTC Cüzdanı): IGURjgmtYNWe9WRekyu6RizEJg6wd508Vg
Ödemeyi aldıktan sonra videoyu sileceğim ve beni bir daha asla duymayacaksınız.
Sana ödeme yapman için 48 saat veriyorum.
Bu mektubu okumakia ilgili bildirim haberim var. Zamanlayıcı, bu harfi açar açmaz başlar.
Bir vere şikayette bulunmak mantıklı değil çünkü bu e-posta bitcoin adresim gibi izlenemiyor.
Hiç hata yapmıyorum.
Bu mesajı başka biriyle paylaştığınızı fark edersem, video hemen dağıtılır.  Saygılarımla!

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncelikle bu mail gerçek değil. İçinde yazdığı gibi bilgisayarınıza sızılmadı merak etmeyin. Herhangi bir bilginiz çalınmadı.

    Check Point firmasının bir araştırmasına göre 450.000 makinadan saatte 30.000 bu tarz mail gönderiliyor. Bu bot ağına Phorpiex deniyor. Dünya üzerinde sextortion spam bot sayısı günden güne artıyor. Bu botlar size gönderilen tarzda mailleri sürekli kurbanlara gönderiyorlar.

    Yaşadığınız bu olaya sextortion deniyor. Bu  şantaj maili aynı anda binlerce kullanıcıya gönderiliyor ve bu kişilerin kandırmak, para sızdırmak hedefleniyor.

    Kendi adresimden bana nasıl mail gönderilir?

    mail gönderme protokolu olan SMTP tam anlamıyla güvenli bir protokol değildir. Yani dileyen herkes istediği kişinin adı ve email adresinden gönderilmiş gibi mailler gönderebilirler.  Sextortion saldırılarında da maile maruz kalan kişinin olaya inanması için mailler bu şekilde gönderilir.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Aynı olay dün sabah bana da oldu.  kendi adresimden kendime gelen maile şu durumda tam inanamadım. Çümkü gelen mail spam a düşmüştü. Daha önce de kendi adresimden kendime mail attım. direk gelen kutusuna düşüyordu bu mail spam a düşmüş. Bu yüzden o hileyi nasıl yapıyorlarsa iyi yapıyorlar. (İnş gerçek değildir.) Yarın süre doluyor bilgilendirme yaparım buradan.

      ***GÜNCELLEME***

      Tekrar merhaba,

      Biraz araştırdım ve bu olayın fakemail olduğunu öğrendim. http://www.anonymailer.net/ şu site üzerinden sizde kendinize kendi adresinizden gelmiş gibi mail gönderebiliyorsunuz.

      tktuner tktuner (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Tedirgin olmanıza gerek yok. Neredeyse her gün buna benzer mailler alıyorum. alattin 4 yıl önce
      • Hackerlerin yapacağı bir sürü yöntem var ve bu tip yalanşarla ibsanları kandırıyorlar. Düşün e mail adresinin şifresini unuttun? Birisi bir şey yollasa da cevaplayamazsın yanı korkmaya gerek yok @alattin in de dediği gibi darkcrak 4 yıl önce
      • Teşekkür ederim. Ben gmail kullanıyorum onda da bu durum geçerli değil mi? tktuner 4 yıl önce
      • @tktuner adamlar site ile filan uğraşmıyor. Massmailer denen yazılımlar var. Bunlarla rahatlıkla yapmak mümkün. Zor bir işlem değil. Hatta outlook üzerinden bile farklı ad ve email ile mail gönderebilirsin. murat 4 yıl önce

      bana da bu mailden geldi gerçekten sahte mi?

      kronikss kronikss (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Sahte %100 darkcrak 4 yıl önce
      • bir gelişme var mı durumunuzla ilgili tulip 4 yıl önce