"Kendi Bilgisayarını Yaptı" Tim Berners-Lee (world-wide-web)

Tim e üniversite yıllarında hacker suçlaması ile ceza verilmiş Tim de "Üniversite yıllarında kendi bilgisayarını kendi yapmış."

" kaynak makinası, TTl kapıları, M6800 işlemcisi ve eski bir televizyon ile kendi bilgisayarını yapmıştır."

https://www.chip.com.tr/galeri/tum-zamanlarin-en-unlu-10-hacker-i_716_7.html

http://www.bilgiustam.com/tim-berners-lee-kimdir/

Yani;

Ev ortamında kendi bilgisayarımızı yapabilirmiyiz

mutecessis mutecessis (216)
7 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Dönemler farklı @mutecessis. O bahsettiği bilgisayar şuan için hesap makinası sınıfında.  Ev ortamında elbette bilgisayar yapabilirsin. Sonuçta chip üreticileri belli, devre üreticileri belli. Elektronik bilgin varsa tasarımını yapabilirsin. Elbette yapacağın bilgisayar günümüz bilgisayarlarına göre çok ilkel kalacaktır.

Günümüz için evde bilgisayar yapma fikri çok ütopik olur. Yapılamaz değil elbette. İdealist biriysen ömrünü buna adayacaksan elbette basit bir işletim sistemini ya da linux, windows gibi bir işletim sistemini çalıştıracak bilgisayar yapabilirsin.

alattin alattin (16999)
7 yıl önce cevaplandı

Yapacağınız ürün ve cıhaz zararlı değilse telif hakkı ihlali yoksa insanlığa hizmet edecek ise

bu güzel birşey olurdu  bu şekilde ceza alırmıyım sorusuna gelince ödül alabilirsin düşüncem

candan candan (4301)
7 yıl önce cevaplandı

  • Ev ortamında bilgisayar yapabilmek bana şaşırtıcı geldi. @candan mutecessis 7 yıl önce