Kendi Programımı Nasıl yapabilirim?

Arkadaşlar ben Cmd gibi bir program yapmayı istiyorum herşeyi açabilen mesala chrome.exe yazınca chrome açılsın istiyorum

kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapılacagını bilmiyorum.

arkadaşlar nasil yapcagım?!

katil213 katil213 (30)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Herşeyi açan dediğiniz zaman çok teferuatlı bir program olması gerekli bunu Visual Studio ile yapapilirsin ileri düzey kod

    yazmasını bilmen lazım Visual Studio Eytim videoları var yotubede önce ufaktan başlayın ilerletin bat.uzantılı dosya ile hangi programı açmak isitiyorsanız açabilirsiniz örnek olarak not defterini açın bu komutu yazın "start chrome.exe" farklı kaydet tıklatın  dosya adını "Google Chrome.bat" olarak yazın  masa üstünü seçin kaydet tıklatın bat dosyası masa üsütne gelecektir tıklatın chrome açılır kolay gelsin

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bunlari biliyorum katil213 6 yıl önce
    • Hangi visual studioyu indirecem?!? Communitymi professionalmı yoksa Enterprise mi katil213 6 yıl önce
    • @candan katil213 6 yıl önce
    • Sana uygun olanı Community. Community öğrencler içindir. Ve ücretsizdir. Enterprise ve Professional ları büyük şirketler ve profesyoneller kullanır. @katil213 toprak34 6 yıl önce
    • Aferin be @toprak34 :)) temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz :)) toprak34 6 yıl önce
    • @katil213 Ayrıca Enterprise ve Professional ücretlidir. Ve çok çok pahalıdır. toprak34 6 yıl önce
    • @katil213 Community sürümü yeni öğrenenler içindir olbilir candan 6 yıl önce
    • tamam sağolun @candan @toprak34 :) katil213 6 yıl önce

    Senin yapmak istediklerin için program falan gerekmez (eğer yapmak istediklerini yanlış anlamadıysam).

    Klavyede Windows tuşu (üzerinde windows ikonu olan tuş)+R tuşuna basılır, çıkan "Çalıştır" kutusuna açmak veya çalıştırmak istediğin uygulamayı/programı çalıştıran exe dosyasının ismi yazılır ve "Enter" tuşlanır.

    Veya görev çubuğundaki "Windows'u Ara" tıklanır (Windows 10) ve çıkan kutuya program ismi yazılır. Bu yapıldığında üstte programı açma bağlantısı görülür ve bu bağlantı tıklanarak program açılır.

    Bu kadar..

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • siz yanlış anlamışsnız katil213 6 yıl önce