Kendi sanal para birimimi nasıl yapabilirim?

Merhaba,

Bitcoin gibi bir şey anlatmak istediğim. Bunu nasıl yapabilirim? Programlama ile mi? Bunu nasıl yapıyorlar?

@alattin abi :))

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

  • "Bunu nasıl yapıyorlar" gibi sorsaydın keşke :) temmuz 6 yıl önce
  • Eğer sen yapabilirsen banada öğret, olumu? Bende bu vesile köşeyi döneyim sayende :) :) temmuz 6 yıl önce
  • @temmuz :)) Olur, öğretirim. Sen bana çok şey öğrettin sonuçta :) toprak34 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Kripto paralar bu aralar çok popüler. Kendi kripto paranı yaratabilmek için öncelikle kripto para ekosisteminin nasıl işlediğini anlaman gerekiyor. Elbette çok iyi bir yazılım ekibinin de olması gerekir, özellikle blockchain developer'a gerekli. Karar vermen gereken bir nokta bir bitcoin fork'mu yaratacaksın yok tamamen kendi teknolojini kullanarak yep yeni bir kripto paramı yaratacaksın. Aslında bu çok zor bir soru, hani nasıl bir işletim sistemi yazarım gibi bir soru.

Bitcoin açık kaynak ve C++ ile yazılmış. Dilersen https://github.com/bitcoin/bitcoin adresinden kaynak kodlarını indirebilirsin. Yeni bir kripto para yaratsan bile bunun güvenliğini sağlamak, belirli bir kitle tarafından sahiplenilmesi, tanıtımının yapılması daha daha pek çok şey var dünülmesi gereken.

alattin alattin (16984)
6 yıl önce cevaplandı

    Birde çok güçlü donanımlı bilgisayarlar ve bir fabrika sarfiyatı kadar elektrik gerekiyormuş, bunlarıda karşılayabilmelisin :)

    Bir evde fabrika kadar elektrik tüketildiği anlaşılınca... Diyarbakır'da Bitcoin operasyonu! (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)