Kendi uzantıma sahip e-posta hesabını nasıl açabilirim?

Merhaba,

Böyle bir konu sitede açılmıştı, uzun zaman önce ancak onu bulamadım. Neyse direk konuya geçeyim. Ben oyun geliştiriyorum, yani bir tane de e-mail hesabının olması gerekli. Benim yapmak istediğim şu, mesela xxxxxx@toprak34.com. Böyle bir e-mail hesabını nasıl açabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

Toplam 4 Cevap

Kendine bir alan adı (domain) belirlemeli daha sonra da bunu satın almalısın.

Alan adı satın almak için

  • natro
  • isimtescil
  • ihs
  • turhost

gibi bir firmadan faydalanabilirsin. Bunlar genelde .com, .net, .org uzantılı alan adı satarlar.  Eğer uzantısı .com.tr olan bir alan adı almak istiyorsan nic.tr adresini ziyaret etmelisin.

Alan adını aldıktan sonra maillerini tutacak bir sunucuya ihtiyacın var. @hakan bahsetmiş, bir hosting satın alabilirsin. Diğer çözüm ise yandex gibi ücretsiz mail hostingi sağlayan bir hizmetten faydalanabilirsin.

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

  • @alattin peki yandex'in ücretsiz mail hostingi ile satın aldığımız bulundurma hostinginin ne farkı var? toprak34 6 yıl önce
  • @toprak34 Yandex sadece mail hostingi veriyor. Sadece mail kullanacaksan kullanabilirsin. Bulundurma hostingi hem mail hem de web sitesi için alan veriyor. alattin 6 yıl önce
  • @alattin abi yandex'in linkini atarmısın? Bir de yandex mailimizin olması zorunlumu? toprak34 6 yıl önce
  • yandex hesabının olması gerekiyor. kurum.yandex.com.tr @toprak34 alattin 6 yıl önce

Bunun için önce kendi alan adın olmalı. Mesela destek@uzmanim.net e-posta adresinin olabilmesi için uzmanim.net sitesi olmalıdır.

cPanel'den yapılabiliyor bu genelde.

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

    İstediğiniz İsim İle Özel E-posta Hesabı Açma - videolu anlatım (tıkla)

    Videoda anlatılandan fazlasını bana sorma, daha fazlasını bende bilmiyorum :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle Godaddy.com gibi bir yerden alan adı alman lazım, örnek: toprak34.com

      Alan adını aldıktan sonra yine böyle bir şirketten hosting yani bulundurma hizmeti alman lazım. Daha sonra bu şirketin sana sağladığı yönetim panelinden istediğin mailleri açabilirsin info@toprak34.com gibi.

      hakan hakan (15424)