Kendim Alfabe Yaptım Kırılabilir Mi ?

Merhaba kendim roma rakamlarını kullanarak bir şifreleme gibi bir şey yaptım

Fakat biraz endişeliyim kırılabilir mı ? Geliştirsem mi diye...

Bu yüzden size 4 tane örnek vericem sizde bana kırılabilir mi yoksa yeterli mi diye söylerseniz sevinirim ...(kıran baba yiğit olursa ona ayrı bir helal olsun :D)

1-)XLVIIIXXXVIILXXXIXXXVIILXVIIXXXVI

2-)LXXVIIIXXXVIIXXIIILXXVIII

3-)XXVIIXXXVIILXXXIIIXXXVIILXXVIIIXXXVII

4-)XXXIILXXXVIIILXXXIXXXIILXXXVIII

Şimdiden teşekkürler...

androidhacker androidhacker (28)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kırılabilir elbette. Şifreleme dediğimiz şey günümüzde çok değişik bir hal aldı. Senin yaptığın geleneksel şifreleme yöntemlerine uygun ama doğal olarak çok basit.  Günümüzde çok gelişmiş matematiksel algoritmalar ile şifrelemeler yapılıyor. Bunlardan bile çoğu kırılabiliyor.

    Mesela sana şöyle bir şey versem: f55264f1d0ccf0af0adaa2cf81b44510 bu  mesela Md5 ile şifrelenmiş uzmanim.net  yazısı. Md5 mesela tek yönlü bir şifreleme. f55264f1d0ccf0af0adaa2cf81b44510 ifadesini tekrardan algoritma ile uzmanim.net yazısına çeviremezsin.

    Verdiğin örneklerden yaptığın algoritma kırılabilir mi bilemezsin.

    murat murat (12492)