KeRanger OS X Removal Tool nasıl kullanılır?

KeRanger OS X virüsü nasıl temizlenir?

brsozl brsozl (1961)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    KeRanger OS X Removal Tool nedir?

    Mac OS X işletim sisteminde görülen dosya şifreleme virüsü KeRanger OS X'in şifrelediği dosyaları açmak maalesef mümkün değil. Ancak KeRanger OS X virüsü ile ilişkili olan bütün dosyaları temizleyen bir araç mevcut. KeRanger OS X Removal Tool sayesinde KeRanger OS X virüsüne dair bütün dosyaları temizleyebilirsiniz.

    ÖNEMLİ: Bu işlem KeRanger OS X virüsünün şifrelediği .encrypted uzantılı dosyaları açmaz.

    KeRanger OS X Removal Tool nasıl kullanılır?

    1. KeRanger OS X Removal Tool adresinden .zip dosyasını indirin.
    2. KeRanger_OS_X_Removal_Tool.zip dosyasını masaüstüne çıkartın.
    3. Çıkardığınız KeRanger OS X Removal Tool dosyasını çalıştırın.
    4. Karşınıza aşağıdaki gibi bir uyarı çıkacaktır. I Agree diyerek kabul edin.
    5. Program açılacak ve gerekli taramaları yaparak KeRanger OS X virüsünün oluşturduğu dosyaları karantinaya alacaktır.

    ÖNEMLİ:

    Temizlemenin ardından araç masaüstünde keranger-remover.txt ve encrypted_files_list.txt ve keranger-quarantine adında 3 yeni doküman oluşturuyor. keranger-remover.txt dosyasında temizlediği dosyaların listesini tutan program, encrypted_files_list.txt dosyasında ise şifrelenmiş dosyaların listesini tutmaktadır. Ek olarak temizlenen dosyalar karantina altına alındığı için masaüstünde keranger-quarantine adlı bir klasör de oluşturuluyor. Yani dosyalar aslında cihazdan tamamen silinmiyor. Fidye ödemeyecek olan kullanıcılar masaüstünde oluşturulan keranger-quarantine klasörünü de silebilir. Ancak dosyalarınız sizin için önemliyse ve fidye ödemeyi düşünüyorsanız bu dosyayı kesinlikle silmeyin.

    brsozl brsozl (1961)