Kırdığım hattı başkası alırsa Whatsapp falan nasil olur?

Selam 2 ay önce numaramı değiştim eski hattı kırdık direkt yenisini koydum açtım eğer birisi eski hattı alırsa Whatsapp açmak isterse benim whatsappımı açabilirmi? yani eskiden ben kullanıyordum o yüzden benim eski sohbetlerime ulaşabilir mi? bir de o numaraya gmail açmıştım şuan hatta yok bende başkasi alırsa o hattı numara da o gmaile bağlı kalırmı hâlâ?

leylayazici11kizi leylayazici11kizi (1)
2 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @murat 'ın atladığı bir nokta var. Kullanılmayan hatlar 1 sene sonra satışa konuyor. Whatsapp kullanılmayan hesaplar da 120 gün sonra otomatik siliniyor. Dolayısı ile yeni hat sahibi sizin mesajlarınızı göremez.

    Burada daha detaylı açıkladım: https://uzmanim.net/soru/eski-telefon-numarami-alan-kisi-benim-whatsapp-mesajlarimi-okuyabilir-mi/118214

    alattin alattin (17070)
    2 ay önce cevaplandı

      Whatsapp üzerinden eski numaran ile Ayarlar > Hesap > Numara değiştirme adımından numaranı değiştirdin mi?

      Ya da eski numaran üzerinden Whatsapp hesabını sildin mi? Hattını kırmadan whatsapp hesabını sildiysen sorun olmaz.

      Bunları yapmadıysan Whatsapp sunucularında yedeklenen mesajların hattını alan kişi tarafından görüntülenebilir. Yanlış hatırlamıyoram whatsapp sunucularındaki yedekler 3 ay kadar saklı tutuluyor.

      O numara üzerinden açılan Gmail adresine erişebilir. Hattını değiştirmeden Gmail adresine kayıtlı telefon numaranı da değiştirmen gerekirdi.

      murat murat (12547)
      2 ay önce cevaplandı