(Kısa soru) Steam'da ücretli oyunları satın almada ve hediye gönderme ile ilgili sorular

Öncelikle Merhabalar.

1-)Steam'da hediye olarak alacağımız ücretli oyunun direkt olarak kütüphanmize eklenip hem kendi bilgisayrımıza inidirip hemde ücretsiz olarak hediye etme var mı ?

2-)Örnek olarak arkadaşım bana 30-TL' lik değerinde olan bir oyun hediye etti bu oyunu bana hediye gönderirken belirli bir ücret ödemişmidir ?

-Teşekkür Ederim..

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- Oyun ya kendi adınıza satın alınır ya da hediye olarak arkadaşa verilebilir. Oyunu sadece bir kişi kullanabilir.

    Ama şöyle bi yol olabilir detayını fazla bilmemekle ; aile paylaşımı ile birkaç kişiye kadar oyunu oynamaları için paylaşım yapabiliyorsunuz diye biliyorum.Lâkin süreç tam nasıl işliyor pek bilgim yok.

    2- Oyun satın alındıktan sonra hediye olarak gönderiliyor. Oyun satın alma işlemerinde seçenekler çıkıyor kendiniz için mi yoksa hediye mi diye orada uygun seçenek işaretlenip devam edilir. Sonuç olarak oyunu her iki durumda da satın almak gerekiyor.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

      1 - ) Ne demek istediğini tam anlamadım ama bir oyunu tek bir kişi kullanabilir bu yüzden dediğinizin olma ihtimali yok.

      2 - ) Size hediye edildiği sürece ücret ödemezsiniz.

      hydra hydra (3800)