Kısayol simgesindeki kalkan nedir?

Merhaba. Programımın kısayolunda sarı ve mavi renkli kalkan var. Bu ne demek oluyor? Ne işe yarıyor? Yardım ederseniz sevinirim.

kenanftl kenanftl (98)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kısayol simgelerindeki mavi, sarı kalkan simgesinin anlamı, uygulamanın çalışması için yönetici yetkilerine sahip olması gerektiğidir.

    Üzerinde sarı mavi kalkan simgesi olan uygulamalar "Yönetici olarak" çalıştırılmalıdır.

    Yönetici olarak çalıştırmak, sistem üzerinde kayıt defteri, dosya sistemi gibi alanlara erişebilmesi, disk ve dosyalar üzerinde değişiklik yapabilmesi gibi anlamlar içeriyor olabilir.

    Güvenilir ve bildiğini bir program ise bu durum normaldir.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler :) kenanftl 9 yıl önce
    • Rica ederim :) hakan 9 yıl önce