Kişi mevcut değil hatasının çözümü nedir?

Android telefonda kişilerden herhangi birinin üzerine basılı tuttuğumda Kişi mevcut değil hatası alıyorum. Fakat kişinin adını rehberde görüyorum. İsmin üzerine basılı tuttuğumda ve silmek istediğimde hiç bir seçenek gelmiyor sadece kişi mevcut değil hatası geliyor. Kişiyi silemiyorum, düzenleyemiyorum. Android Kişi mevcut değil hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Android telefonda Kişi mevcut değil hatası kişilerde görünen adların SIM karta kayıtlı olmasından kaynaklanır. Bilindiği üzere Android kişilere hem Gmail hesabınıza bağlı olarak hem telefona hem de SIM karta kayıtlı olarak saklayabilir. Eğer kişiler SIM kart üzerindeyse bu kişileri düzenlemek, silmek istediğinizde Kişi mevcut değil hatası alabilirsiniz. Kişi mevcut değil hatasının çözümü için şu adımları uygulayın.

    Kişi mevcut değil çözüm

    Çözüm 2 adımdan oluşuyor. Önce SIM kart üzerindeki kişileri Gmail hesabına aktaracağız. Daha sonra da SIM kart rehberi ile telefon bağlantısını keseceğiz.

    Kişileri SIM karttan Gmail hesabına aktarma

    1. Öncelikle SIM kartta bulunan kişileri Gmail hesabınıza aktarmanız gerekiyor. Bunun için şu adımları uygulayın.
    2. Kişiler uygulamasını çalıştırın.  Kişiler uygulaması tüm uygulamaların olduğu bölümdedir.
    3. Daha sonra Kişiler uygulamasında sol üst köşedeki menü simgesine dokunun (alt alta üç çizgi)
    4. Ayarlar bölümüne gidin.
    5. En alt bölümde Kişileri Yönet seçeneği olacak buradan İçe Aktar seçeneğini seçin.
    6. Daha sonra SIM Kart seçeneğini seçin. Tamam'a dokunun
    7. SIM karta kayıtlı kişiler listelenecek. Buradan istediğiniz kişileri ya da tüm kişileri seçin. Şuraya kaydet bölümünden Gmail hesabınızı seçin.
    8. OK simgesine yani çek işaretine dokunun.

    Artık kişiler SIM karttan Gmail hesabınıza aktrarılacaktır.

    Daha sonra SIM Kart ile olan kişiler bağlantısını kesmeniz gerekiyor.

    SIM kart rehberi ile telefon bağlantısını kesme

    1. Android telefonda Ayarlar bölümüne dokunun.
    2. Hesaplar bölümünü bulun ve dokunun.
    3. SIM1 şeklinde SIM kartı bulacaksınız. Buna dokunun.
    4. Hesabı kaldır seçeneğine dokunun.
    5. Artık SIM kart kişileri rehberde görünmeyecek.

    Artık silemediğiniz düzenleyemediğiniz kişileri Telefonda kişiler üzerinden silebilir ve düzenleyebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      Kişi mevcut değil hatası benimde karşıma çıkmıştı. Tüm SIM karttaki kişileri silince düzeldi. SIM kartın içindeki kişilerin bir önemi yoktu bende. Sanırım sorun SIM karta kayıtlı kişilerin isimlerinden kaynaklanıyor. Mesela kişinin adında İ,ü,ğ gibi Türkçe karakterler varsa Android Kişi mevcut değil hatası veriyor. Çünkü tuhaf olan bazı SIM kart kişilerini düzenleyebiliyordum.

      murat murat (12492)