KİŞİSEL BİLGİSAYARINIZ BİR SORUNLA KARŞILAŞTI HATASI !!!

Öncelikle Selamun Aleyküm arkadaşlar benim sorunum bu Laptopu güç tuşundan açıyorum windows logosu geldikten sonra mavi ekranda hata veriyor ondan sonra bilgisayarı tam açmadan tekrar  tekrar aynı hata geliyor nasıl düzeltebilirim yardım edebilir misiniz?

kahraman kahraman (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    PC'yi güvenli modda aç ve Sistem Geri Yükleme ile bilgisayarını problem öncesi bir zamana geri yükle.

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Bilgisayarını Güvenli Mod'da başlatamazsan veya diğer metodlarlada Sistem Geri Yükleme arabirimine ulaşamazsan PC'yi windows kurulum DVD'si ile başlat ve ön yüklemeden sonra "Onarım" seçeneği ile devam et, yönlendirmeye göre ilerle.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Laptopu açamıyorum ki masaüstü filan gelmiyor yani Sistem geri yükleme nedir nasıl kullanılır adlı yazıya tıkladım orda başlata bas flan diyor da bilgisayarım açılmıyor sadece açılırken windows logosundan sonra mavi ekran hatası veriyor % de doluyor yeniden aynı hata :( kahraman 8 yıl önce
    • Güvenli mod'dan söz ettim, dikkat,nden kaçtı herhalde. PC Açılırken F8 tuşuna sık aralıkla (tık tıklar şekilde) bas. Siyah ekranda bir menü çıkacak. En üstte olanı Güzenli Mod'dur. İşte orayı seçerek enter'lıyacaksın ve bu şekilde Güvenli Mod'a gireceksin. Orada sistem en alt şekliyle açılabilecektir. Bu arada hangi işletim sistemini kullanmaktasın? Bunuda belirtmeliydin, belirtmelisin. temmuz 8 yıl önce

    İşletim sistemim win 8.1 pro 1 yıl gibi bir süredir kullanıyorum ben oyuncuyum o yüzden win 7 daha mı iyi ?

    LAPTOPU Pazartesi lenovo servisine yollayacağım ek ücret alırlar mı?

    kahraman kahraman (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Windows 8.1 Windows 7'den daha iyidir ve 29 Temmuzdan itibaren çıkacak Windows 10 (Windows 7 ile Windows 8.1 lisanslı kullanıcılarına bedava yükseltme imkanı sağlanacak) Windows 8.1'den daha iyi olacaktır. Oyuncularada, oyuncu olmayanlarada.. :) temmuz 8 yıl önce
    • Probleminle ilgili çözüm tavsiyemde önce yazılımla ilgili olabileceği tahmininden hareket etmiştim. Bundan çözüm sağlanamadığı halde sabit disk problemi veya belki ram arızası falan düşünecek onların kontrol edilmeleri için yol gösterecek bu donanımların kontrollerini isteyecektim. Eğer problem yazılımsal ise normalde garanti kapsamına girmez ama belki yine para istemeyebilirler (normalde istemeleri gerekir) fakat problem sabit disk, ram vs donanımlarla ilgiliyse zaten bunlar garanti kapsamındadır ve bunlar için ücret istenmez. temmuz 8 yıl önce