Kit bus virüsü yardımcı olur musunuz?

bir kaç gün öncesinde mcafee tam sürümü Kit Bus isimli bir virüsün bilgisayarımı tehdit ettiğini söyledi. Bende bunun üzerine mcafee içinden kaldır dediğimde görev yöneticisinde kapanıp tekrar açıldığını gördüm ve bu hızlı bir şekilde oldu. Sonra klasörden silmek istediğimde run.dll üzerinde çalıştırılıyor dediğini gördüm ve run.dll yi görev yöneticisinden kapattım.Sonra sildim ve kayıt defterinden aratıp ilk çıkanları sildim. Sonra tekrar arattığımda çıkanların hiç biri silinemedi ve değerlerin hepsi silinemedi dedi. Şu anda mcafee virüsü algılamıyor ve şu an aktif değil ancak bilgisayarımı her başlattığımda Kit Bus run.dll üzerinde başlatılamıyor. .......Konumunda bulunamadı hatasını alıyorum. Konum benim sildiğim klasör.

Benim bu virüs hakkında teorilere gelirsek:

Virüsü gördükten sonra microsoft edge kullandığım için genelde tarayıcı korsanları edge e bulaşmıyordu.Bu yüzden google chromu açmaya çalıştığımda hiç bir tepki vermedi.İnternet explorer da ise açtığımda bilgisayarım Lenovo olduğu için Lenovo'nun sitesi ve boş sayfa adında bir sekme çıkıyor.Yeni sekmelerde de bir sorun yok.

Yanı ya chrome da sorun var, ya da chrome bozuktu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

draxar draxar (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    görev zamanlayıcı zaman kitaplığına bakatınızmı genelde rundll.exe dosyaları burda bulunuyor

    pc açılışta otamatik olarak açılıyor ikinci olarakta hizmetler burda olma ihtimalide var

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkürler. Kit bus ı kapatırken Kit bus 2adında bir şey daha buldum onu da silmeye çalışacağım. Sorn olursa yazarım. draxar 8 yıl önce
    • bende merak ettim yazarsınız evet candan 8 yıl önce
    • Şu anlık sizin dediklerinizi yaptıktan sonra kayıt defterinde kit bus bulunamadı.Bazı şeyler yüklemiş galiba bilgisayara onları sildim.Kit bus klasörünü kaldırdım.Şimdi ne olur ne olmaz tam tarama yaptırıyorum.Çok teşekkürler. draxar 8 yıl önce
    • Güvenilirliliğim yetersizmiş ama sorunu çözdüğünüz için çok teşekkürler. 1-2 gündür bilgisayar normale döndü diyebilirim. draxar 8 yıl önce
    • bizim işimiz yardımcı olmak yine bir sorununuz olursa yine yazabilirsiniz candan 8 yıl önce