Klasik ASP ile Parametre gönderme

Merhaba,

Klasik ASP ile kullanıcılara e-mail gönderme yapmaya çalışyorum.

ASP dosyasını android uygulamadan çalıştırıyorum.

Aşağıda ki konuları çözmeme yardımcı olursanız çok memnun olurum..

1.ASP'ye göndereceğim e-mail adresini parametre olarak göndermek istiyorum, başka parametreler de olabilir.

2.ASP dosyasının tek başına çalışmasını nasıl engelleyebilirim. Url olarak kopyalayıp çalıştırmasını istemiyorum.

 Şimdilik 2 sorum var.

Saygılarımla.

veritable34 veritable34 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Asp.ye değerleri en basitinden Querystring ile gönderebilirsin, email.asp?email=hede@uzmanim.net gibi.

    eklemek istediğin diğer değerleri  & ile ilave edebilirsin dosya.asp?parametre1=hede&parametre2=hodo gibi.

    Eğer asp dosyana sadece uygulama erişsin istiyorsan, bu parametrelere bir de kontrol anahtarı eklersin.  dosya.asp?anahtar=5fcffdfd gibi bir değer verirsin. Asp dosyandan da bu anahtarı kontrol edersin. Anahtar doğruysa asp dosyan çalışır. Anahtarı bir algoritma ile üretebilirsin.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Süper cevap, tüm sorularım cevabımı karşıladı ve bu cevaplar ile istediğim gibi mükemmel çalışıyor.

      Saygılarımla.

      veritable34 veritable34 (1)