Klasör erişimi engellendi Bu klasörde değişiklik yapabilmeniz için DESTKOP- *******/ABC (Benim kullanıcı adım) size izin vermeli hatasını aşamamak.

Silmeye çalıştığım klasör windows bt .

Önceleri trusted installer size izin vermeli diyordu manuel olarak kendime tam kontrol ve sahiplik  verdim olamadı.

Daha sonra take ownership.reg kayıt defteri zımbırtısı yükleyip take ownership komutunu uygulayıp sahipliği aldım. Bu seferde trusted installer değil kendim kendime izin vermeliymişim ki verdim.

Bilgisayardaki tek kullanıcıyım kişisel bilgisayarım. Denetim masası kullanıcı ayarlarından kontrol ettim sadece benim ve tam yetkili kullanıcıyım ve de kendi hesabım bana yetki vermiyor bir el atarmısınız.

Teşekkürler.

domates domates (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Silmeye çalıştığın klasör sisteme ait olduğu için silmene izin vermiyor. Neden silmek istiyorsun ki?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      yer açmak için eski sistemin yedeği o dosya geri yükleme yapmayacaksan olmasına gerek yok ve silinebilmesi gereken bir klasör bu. .ssd alanım dar.

      domates domates (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Onu silmek için Disk Temizleme aracını kullanabilirsin. Sisteme ait bir klasör olduğu için Windows silmene izin vermiyor. Unlocker kullan diyeceğim ama işe yarayacağını zannetmiyorum açıkçası. omercik 5 yıl önce
      • teşekkürler domates 5 yıl önce

      Sorunu özelden çözdük başkalarının işine yaraması için buraya da yazıyorum.

      BT klasörünü el ile çözmek mantıklı bir işlem değil. Bu sebepten disk temizleme aracı ile bu işlem yapılmalıdır.

      Disk Temizleme araı ile Windows BT klasörünün silinmesi

      1. Bilgisayarıma gidin.
      2. C: sürücünüsü sağ tuşla tıklayın ve özelliklere girin.
      3. Genel sekmesinde Diski temizle'yi tıklayın.
      4. Disk Temizle ekranında Sistem Dosyalarını temizle'yi tıklayın.
      5. Açılan pencerede Tüm seçenekleri işaretleyin ve Tamam'ı tıklayın.
      murat murat (12492)