Klasör.exe virüsü nasıl temizlenir?

Görev yöneticisi çalışmıyor.

Registry editor çalışmıyor.

İşlemciniz aşırı calışıyor.

Paylaşılan dökümanlarda New Folder.Exe dosyası mevcut.

Bunlar sisteminizde New Folder.Exe virüsünün olduğunu gösterir.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Tarama işlemlerine başlamadan önce USB sürücülerinizi mutlaka bilgisayarınıza takın. Aksi takdirde USB sürücülerinizden tekrardan bilgisayarınıza virüs bulaşacaktır. Exe virüslerinden kurtulmak için aşağıda linki olan New folder exe virüs temizleme aracını indirin.

    Aşağıdaki iki yazılımdan birini kullanabilirsiniz:

    Yöntem 1: New Folder Exe Temizleme Aracı indir (Smart Virus Remover)

    Smart Virüs Remover kurulumu bittikten sonra programı çalıştırın.
    Masaüstüne programın kısa yolu gelecektir. Aynı zamanda  masaüstünde sağ alt köşede saatin bulunduğu alanda, çalışan programlar arasında uygulamayı görebilirsiniz.  Saatin orada çalışan uygulamaların olduğu bölümü açın ve yeşil smart virüs remover aracını sağ tuşla tıklayın.
    Lunch Smart Virus Remover tıklayın.
    Varsa USB bellek gibi donanımlarınız bilgiayarınıza bağlayın.  Virüs onlara da bulaşmıştır.
    Smart Virüs Remover programında önce Remove Virüs From USB  tıklayın. USB Belleğinize bulaşan virüsleri temizleyin.
    Daha sonra Remove Virüs From a Folder 'ı seçin buradan Önce C: sücürünüzü sonrada aynı işlem ile diğer Sürücülerinizi temizleyin.

    Yöntem 2: New Folder Exe Removal Tool  yazılımını buraya tıklayarak indirin.

    New Folder Virüs temizleme programının kurulumu sırasında RegClean Pro programı da kurulum dosyası ile birlikte geliyor. RegClean Pro programını yüklemenize gerek yok.

    "Speed Up Your Computer with RegClean Pro" ekranında Decline butonuna basın.

    Tarama işlemi kurulumdan sonra başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra taramak istediğiniz sürücüyü seçin ve  Next 'i tiklayın.

     Yöntem 3:

    1. Varsa mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
    2. Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapın
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

    Ayrıca Bilgisayarınızı tamamen virüslerden arındırmak için aşağıdaki yazılımları kullanın:

    1. Dr. Web CureIt yazılımı ile bilgisayarınızı virüslere karşı tarayın.
      (Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?)
    2. ​Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.
      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Buradaki çözümlerin hiçbirinden kesin sonuç alamadım. Ancak Kingsoft Antivirüs 2012 programı 2.5 saatlik derin bir taramadan sonra virüsün olurşturduğu yaklaşık 9 bin .exe dosyasını tek çırpıda sildi. Ayrıca kullandığınız harici diskteki .exe dosyalarını da temizliyor. Kullanışlı ve küçük boyutlu bir program tavsiye ediyorum.

      zgnkymz zgnkymz (1)