Klasör İsmi Olarak Emoji Kullanma Yöntemi

İsimsiz Klasör Nasıl Oluşturulur ?

Klasör İsimlerine Emoji Nasıl Eklenir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Klasör İsmi Olarak Emoji Kullanmak

    Klasör oluştururken isim belirleyebilir veya daha sonra değiştirebiliriz.

    Fakat klasöre isim verirken kullanamayacağımız bazı karakterler vardır. ( yıldız işaret , iki nokta üst üste vs. ) Bunları kullandığımız zaman aşağıdaki gibi bir uyarı alırız..

    İsimsiz Klasör Nasıl Oluşturulur ?

    Bu pratik yöntemi kullanmak için “ Numerik Keyboard “ klavye olmalıdır.Yani sağ tarafında rakamlar bölümü bulunmalıdır.

     Öncelikle boş bir alana " sağ tık yapıp - yeni sekmesinden - yeni klasör " oluşturalım.

    Ardından " yeniden adlandır " diyelim ;

    Ve klavyedeki “ Alt “ tuşuna basılı tutup numerik klavyedeki “ 0160 “ rakamlarına basalım. Böylece isimsiz bir klasör oluşmuş olacaktır.

    Klasör İsminde Emoji Sembolü Nasıl Konur ?

    Bazı kısayol tuşları ile “ Emoji Paneli “ açılabilir. Fakat bazı kimselerde farklı kısayol tuşları bulunmaktadır.

    Windows Tuşu + (.) ya da Windows Tuşu + (;)

    Şimdi asıl mevzuya gelelim. Klasör isminde emoji nasıl kullanılır ?

    Yeni Klasör oluşturalım ve ardından sağ tık yapıp “ Yeniden Adlandır “ diyelim.

    İmleç adlandırmak için yanıp sönerken aşağıda verilen kısayol tuşu ile emoji panelini açalım.

    Windows Tuşu + (.) ya da Windows Tuşu + (;)

    Eklemek istediğimiz emojiyi seçelim.

    Bu ipucunu dosya isimleri içinde uygulayabiliriz.

    Sonuç :

    Not : Windows’un tüm sürümlerinde bu yöntem çalışmaktadır.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Aslında tasarımcı olsaydın iyi olurdu :D darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak :) teşekkür ederim. " Tasarım Yapmayı Seviyorum ". Hele ki resimli anlatım yapma harika bişey :) ybaskin34 5 yıl önce
    • @darkcrak gerçi hâlen acemiyiz ama :) ybaskin34 5 yıl önce
    • Ne acemisi eline sağlık :)) @alattin ile görüş tasarımda yardım et ona darkcrak 5 yıl önce
    • @darkcrak Eyvallah saolasın. @alattin hocamla iletişim halindeyim mesaj atıyorum arada. :) ybaskin34 5 yıl önce
    • Kesin videosunu çekeceğim bunun omercik 5 yıl önce
    • Eline emeğine sağlık :) omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho eyvallah çok teşekkür ederim usta :) ybaskin34 5 yıl önce

    Tuş kombinasyonu calışmayanlar ayarlardan acabilirsiniz

    kemal00 kemal00 (24)