Klasör pencereleri dalgalanıyor.

Sayfaları açtığımda ve sayfaları aşağı çektiğimde sayfaları sağa sola çektiğimde  dalgalanma oluyor. Bu neyden kaynaklıdır?

Ekran kartını kendi sitesinden güncelledim.

Windows 7 ultimate

İ3 2120 3.30 ghz 8 gb ram 1600 mhz

AMD R7 240 128 bit 2 GB ekran kartı

Edit :  windows 7 ultimate 64 bit

Görüntü dalgalanmıyor sadece klasör dalgalanıyor.

oguzhan34 oguzhan34 (96)
5 yıl önce sordu

  • ( https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards/R72402GD3L/HelpDesk_Download/ ) Bu sayfadanmı yüklüyorsun? Yoksa bu sayfadanmı: ( https://www.amd.com/tr/support/graphics/amd-radeon-r7-series/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-240 ) PC desktop'mı? Ekran kartının markası Asus'mu? İşletim sisteminin mimarisi nedir (kaç bittir), 32'mi, 64'mü? Bu bilgileri niye paylaşmıyorsun? temmuz 5 yıl önce
  • Dalgalanmadan kastın tam olarak nedir anlayamadım? Kasılma mı? omercik 5 yıl önce
  • @temmuz hocam amd olandan güncelliyorum. Pc 8 GB olduğu için 32 64 yazma gereksinimi duymadım. Ekran kartı markası MSI hocam. Bildiğiniz gibi temiz kurulum yapmıştım tekrardan. Ondan söyle böyle oldu. oguzhan34 5 yıl önce
  • Dalgalanmadan kastım sayfayı aşağı çekerken kat kat iniyormuş gibi oluyor. Normalde sayfa açıldığında hemen ekrana yansır bu aşağıdan yukarı dalgalanarak çıkıyor. @farurhenho oguzhan34 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Altta ki sürücülerden hangisini yüklediysen birde diğerini dene (İşletim sistemi ve 32 Bit, 64 Bit seçminide doğru yap):

https://www.asus.com/tr/Graphics-Cards/R72402GD3L/HelpDesk_Download/

https://www.amd.com/tr/support/graphics/amd-radeon-r7-series/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-240

Edit:

Eğer MSI markalı ise;

https://tr.msi.com/Graphics-card/support/R7-240-2GD3-LP

Ama MSI resmi destek sayfasında Windows 7 işletim sistemi 32 Bit sürücü yok. Oradaki sadece 64 Bit destekliyor. Bu durumda -eğer işletim sistemin 32 Bit ise- AMD sayfalarındakini yükleyerek denersin.

Sen paylaşman gerekenleri paylaşmadığın için biz mecburi olarak farklı alternatifleri düşünüyor ve tavsiyeleride öyle yapıyoruz. Halbuki sen bilgilendirmeyi en baştan yeterli yapmış olsaydın bunlara gerek kalmazdı, çözüm yollarına daha kolay varılırdı. Bunlara dikkat etmek lazım.

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • Normalde böyle bişey yoktu. Formattan sonra oldu.Aynı ekran kartı driver sürümünü kurdum yine aynı. @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • Aynı ekran kartı nedir? Ekran kartının markası nedir? AMD sayfasindanmi yukluyorsun yoksa ekran kartının (markanin) kendi sayfasindanmi? Bunları yazmak cok mu zor oluyor da yazmiyorsun? Eski sürücüyü yukluyorum deyip geçmemeli, sorulara cevap vermelisin @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
  • Yukarıda gerekli bilgileri yazdım zaten size. Siz birtane daha cevap açtığınız için aynı diyorum. Siz yukarıya bakmadan burda ona bakmadın buna bakmadın diyorsunuz! @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • Ekran kartı markası MSI modeli amd R7 240 amd sitesinden kuruyorum. Formattan önceki sürümü kurdum yani "aynı sürümü" önceki sistemde sorun yoktu bunda var. @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • Ayrica bu problem formatin hemen ardindanmı oluştu yoksa bir süre geçtikten sonra mı? Eğer sonra ise o sıralarda neler yapılmıştı, hangi değişikliklere gidilmişti? Bunlari da belirtirsen iyi olur. Bu detaylar önemlidir @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
  • Windowsun 32 Bit herhalde oyle mi? @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
  • Hocam ben baştan alayım. Windows 7 ultimate kullanıyordum. Office yüklemek istediğimde hata veriyordu, Windows uptade hatası veriyordu. O yüzden hem format atmışken windows 10 yüklemek istedim. Windows 10 home yükledim. Oyunda görüntü bozukluğu oluyordu windows 7 de bu yoktu tabi. Tekrar windows 7 ultimate geçtim. Klasör dalganlanma sorunu başladı. Genelde driver olmadığı için olurdu bu ama Driverları sitelerinden yükledim. Windows uptade güncellemelerini hepsini yaptım. Klasör dalgalanma geçmedi. @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • @temmuz windows 64 bit hocam edit yaptım soruyu. oguzhan34 5 yıl önce
  • Yine yazmadın, sır herhalde (Sistem hangi bit ve problem formattan hemen sonramı.). Sistemin eğer 64 Bit ise birde MSI sitesindekini dene (Mesajım muhtevasında linkini paylaşmıştım). MSI sitesinde Windows 7 32 bit değilde sadece 64 bit mevcut olduğu, akla acaba bu ekran kartının (marka olarak) Windows 7'nin 32 Bit sistemine tam uyumu yokmuki şüphesini akla getiriyor. Daha önceki yüklemelerde problem yaşanmamış olsa bile (bir şekilde yaşanmamış olabilir) yinede bu muhtemeldir. Böylede düşünülübilir @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
  • Hocam sitede sorun var. Hem sizin mesajlarınız geç gözüküyor hem benim mesajım size geç gözüküyor. Benlik sorun yok ben yazıyorum dediklerinizi. (sistem 64 bit formattan hemen sonra oldu) @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • Formattan hemen sonra sürücüyü yüklemişmiydin? Yani ekran kartı sürücüsü yüklendikten sonramı yoksa daha öncesindemi? @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
  • Hocam formattan sonra ilk önce windows uptade güncellemelerini yükledim, bittikten sonra amd sitesine girip ekran driver ı yükledim. Araştırmalarıma göre ilk cd den yüklemesi bu hatanın olmasını engelliyormuş. Ne kadar doğru siz bilirsiniz. Cd var elimde ne yapmalıyım? @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • Problem ekran kartıylamı yoksa işletim sistemiylemi alakalı, onu anlamaya çalışıyorum. Eğer ekran kartıyla alakalı ise AMD sayfasında dün yeni bir sürüm çıkmış (Adrenalin Edition 18.9.2), birde onu denersin. En son sürüm en hatasız sürüm olur; en iyi çalışır. Ama işletim sisteminden kaynaklı problem ise maalesef yine format çekmen gerekebilir (Formatlarda modifiye sistemleri değil, orjinal microsoft -MSDN- sürümlerini kullanmalısın). Ayrıca bir daha format gerekirse bu defa Windows 10 tercih etmeni bir kez daha sana tavsiye ederim. İşin özeti budur, kolay gelsin @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
  • Hocam format atmak hdd ömrünü kısaltıyor diyorlar doğrumudur? Eğer öyleyse şimdilik bu kadar format yeter :) @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • Yok öyle bir şey. Kısa zamanda mesela onlarca üst üste atarsan belki.. Ara sıra sabit disk bölümlerine CHKDSK disk denetlemesi / taraması yap ve istediğin zaman hiç korkmadan formatını çek, sabit disk açısından hiç bir problem olmaz. Hala formattan hemen sonramı yoksa sürücüyü yükledikten sonramı problem, onu yazmadın. Yaptıklarını yazdın ama orada bir açıklık yok. Sürücüyü yüklemeden bu problem varmıydı? Bu arada CD'den yükleme falan bir şeyler sormuşsun ama anlaşılmıyor. Fakat her okuduğuna her söylenene inanma, onların çoğu üfürüktür. Böyle düşün @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
  • Hocam ben yazıyorum da mesajlar mı gözükmüyor anlamadım. Formattan hemen sonra bilgisayarı açarken sorun vardı. (Cd konusu da ekran kartının orjinal cd var bende. Formattan sonra cd ile driver yüklesem daha iyi olacağını ve pencere dalgalanma olmasını engelleyeceğini söylediler). @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
  • Anladım. Eğer ekran kartı problemi olsaydı ürün ile gelen sürücü gerçekten daha iyi ve daha sağlam sonuç olabilirdi ama ekran kartı problemi gibi görülmüyor bu vaziyet. Yinede denemekte fayda olabilir (En azından denemiş olursun ve bir şey kaybetmezsin). Sonuç olarak herhalde sen yeni bir format çekeceksin, buna gerek göreceksin. Bu defa bari sağlam bir ISO (windows yükleme dosyası) kullan ve bence Windows 10 (64 Bit) tercih et. Hatta bunu 20 gün sonra falan yap, en son sürüm (Redstone 5) yükle. Benim düşüncelerim ve sana tavsiyelerim bunlardır. Kolay gelsin @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce