Klasör Renklendirme Yöntemi

​​​​​​​Klasör Renklendirme Nasıl Yapılır ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    " FolderPainter " programı Ücretsiz ve Portable bir uygulamadır. Türkçe Arayüze sahiptir.

    Portable Nedir ?

    Renlendirme Aşamaları  :

    1.Aşama :

    Öncelikle “ FolderPainter.rar “ dosyasını indirelim. Ardından WinRar programı ile .rar dosyasına sağ tık yapıp “ Klasöre Çıkart “ diyelim.

    “ Folder Painter “ programını çalıştıralım..

    https://yadi.sk/d/xLYSRYUFHR7E2g  FolderPainter.rar Dosyası

    2.Aşama :

    Sol tarafta klasör sağ tuşuna ekleyebileceğimiz ikon paketleri bulunmaktadır.

    İstediğimiz ikonu seçtikten sonra altta buluan “  butonuna tıkladıktan sonra klasör sağ tuşuna “  özelliği eklenecektir.

    NOT :

     Eğer sağ tuş menüsünde görmek istemiyorsak bunun yerine “  “ kutucuğuna  atalım.

     Klasör varsayılan renge dönmemesi için kutucuğuna  atalım.

    Örnek Uygulama :

    Ben “ uzmanım.net “ adlı klasör üzerinde renklendirme yapacağım.. ( yeşil renk seçtim )

    Yukarıda anlattığım ayarları kendinize uygun olanı yaptıktan sonra ;

    Önce “ uzmanım.net “ klasörüne sağ tıklayalım. Ardından  “ üzerine gelip istediğimiz renlendirmeyi seçelim..

    Sonuç aşağıdaki resim gibi olacaktır.

    Eğer bu rengi beğenmediysek tekrar “ Windows’un Orijinal Klasör Rengine “ dönmek için ise ;

    Tekrar “ uzmanım.net “ klasörüne sağ tık yapalım. Ardından yine üzerine gelelim ve üstte bulunan tıklayalım.

    Sonuç aşağıdaki resim gibi olacaktır.

    Ekstra Icon Paketi Eklemek İçin ;

    Öncelikle burdaki linkten “ Icons.rar ” dosyasını indirelim ve ardından yine WinRar ile “ Klasöre Çıkart “ diyelim.

    https://yadi.sk/d/RUdXYMlOq5unMQ  İkon Paketleri Dosyası

    Klasöre Çıkart dedikten sonra ise “ Icons “ klasörünün içindeki “ Pack Dosyalarını Folder Painter Dosya Konumundaki Icons Klasörürün “ içine atalım ve gelen Uyarıya “ Değiştir “ diyerek işlemi tamamlayalım.

    Bu işlemleri yaptıktan sonra “ Icon paketlerini aktif etmek için “ ;

    Tekrar “ Folder Painter “ programını çalıştıralım ve sağ tarafta bulunan butonuna tıklayarak Icon paketlerini etkinleştirebiliriz. ( ne kadar paket eklenmişse o kadar butonuna basarsak paketler eklenir )

    Paketleri kaldırmak için ise aynı şekilde sağ tarafta bulunan “  butonuna tıklamalıyız.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)