Klaveyede yazdıklarım geç geliyor, Bastığım tuşlar birkaç saniye sonra bilgisayara aktarılıyor, sorununu nasıl çözerim?

Arkadaşlar 1 haftadır var bu sorun donanımsal mı yazılımlar mı bilemiyorum yazı yazıcan aralarda 2-3 saniye sonra aktarılıyor yazı ekrana oyunlarda da örneğin sağ tarafa gittim sola gitcem hala sağ tarafa gitmeye devam ediyor.Bu sorunu nasıl çözerim?

bcaggul bcaggul (117)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorununuzun nedeni büyük olasılıkla bilgisayarınızın yavaş çalışması nedeniyle kaynaklanıyor.Yani bilgisayarınızı yoran bir program arka planda devamlı çalışarak bilgisayarınızı yavaşlatıyordur.Büyük olasılıkla bilgisayarınızdaki zararlı bir program nedeniyle bu sorun meydana geldi.

    Bilgisayarınızı kapsamlı bir tarama yaptırmak için aşağıdaki linklerde bulunan tarayıcılar ile temizleme işlemlerinden geçirebilirsiniz.Aşağıdaki bağlantılardaki yazılımları kullanarak temizlik yaptığınızda bilgisayarınızın tamamen zararlı,virüs ve reklam yazılımlarından arındırılmış olduğundan emin olabilirsiniz.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Bazılarını 2 kez bile yaptım hocam aynı düzelmedi sorunum bcaggul 8 yıl önce
    • Bilgisayayarınızı geri yükleme yapmayı deneyin.Sorunun olmadığı hatırladığınız bir tarihe windows u geri yükleme yapın. Bende sizin gibi bu tarz bir sorunla daha önce karşılaşmıştım.Başlangıcın 10-20 dk sonrasında bu sorun başıma geliyordu.Ancak benim bilgisayarımdaki sorunun kaynağı harddiskti.Harddisk çok zarar görmüştü ve bilgisayarı aşırı derecede yavaşlatıyordu.Garanti kapsamında harddisk değiştirerek sorunu çözmüştür.Umarım sizin sorununuz da donanımsal değildir. ismailsarp 8 yıl önce
    • Geri yükleme ile oldu teşekkürler bcaggul 8 yıl önce