klavye bazı uygulamalarda calışmıyor

windows 10 notebook kullanmaktayım bazı programlarda ve arama kısmına kavyede bişey yazmak istiyorum yazmıyor not defterinde yazıyor.Daha önce böyle sorun yoktu

simgelerde turk diye bişey yazıyordu şimdi simgelerde yok

kemal00 kemal00 (24)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun çözümü

    1. Windows tuşuna basılı dur ve R tuşuna bas
    2. Ekrana çalıştır ekranı gelece ardından C:\Windows\System32\ctfmon.exe bunu kopyala ve çalıştır a yapıştır ardırdan tamam de
    3. Sonra windows arama kısmına regedit yaz ve bu adımları izle HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run run a tıkladıktan sonra sağ tarafta beyaz yere sağ tıkla ve yeni bir dize değeri oluştur
    4. Oluşturduğun dizeye çift tıkla ve gelen ekrana C:\Windows\System32\ctfmon.exe'ı yapıştır işlemin bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlat
    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkürler sadece 2. adımı yaptım düzeldi kemal00 5 yıl önce
    • @kemal00 o zaman çözüldü olarak işaretle darkcrak 5 yıl önce