Klavye dilleri kendi kendine değişiyor, ne yapmalıyım?

Selamün Aleyküm, ben Windows 10 kullanıyorum, benim bilgisayarda 3 tane dil var, Arapça, Türkçe, İngilizce. Ben Arapçaya tıklıyorum otomatik olarak başka dille gidiyor, ben ayarlar kısmına bakıyorum klavye dilini hepsini Arapça yaptım sorun çözülmedi, sizce kendi kendine değişmesi neden oluyor? Eskiden böyle değildi ben Türkçe basıyordum Türkçe yazıyordu Arapçaya basıyordum Arapça yazıyordu.

muha189 muha189 (29)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 klavye dili kendiliğinden değişiyorsa şunu yap:

    1. Windows 10 arama bölümüne Dil  ayarları yaz.
    2.  Çıkan Dil ayarlarını tıkla.
      Windows 10 Dil
    3. Dil penceresinden Klavye seçeneğine tıkla.
    4. Giriş yöntemleri değiştiriliyor bölümünde " Her uygulama penceresi içi farklı bir giriş yöntemi kullanmama izin ver"  işaretini kaldır.
      Windows 10 klavye dili kendi kendine değişiyor

    Artık klavye dilinin kendi kendine değişmemesi gerekiyor.

    hakan hakan (15409)