Klavye geç algılıyor. Tuşlara iki saniye basmam gerekiyor

Klavyede tuşlara basında hemen yazmıyor. Tuşlara bastığımda bir kaç saniye bekliyor ve sonra yazıyor. Daha doğrusu bir tuşa bastığımda hemen yazmıyor. Tuşa iki saniye basılı tutmam gerekiyor. Bir tuşa iki saniye bastıktan sonra yazıyor.

Klavye değiştirdim fakat sorun devam ediyor. Bir tuşa bastığımda hemen yazmıyor basılı tutmam ve iki saniye beklemem gerekiyor.

Klavye geç algılıyor sorununu çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Klavye geç algılıyor sorununun çözümü nedir?

    Klavyenizde bir tuşa bastığınızda hemen yazmıyorsa, klavye tuşlarına basılı tutmanız gerekiyorsa, bir tuşa en az2 saniye bastığınızda yazıyorsa sorun Filtre tuşlarının aktif olmasından kaynaklanıyordur.

    Filtre Tuşlarını kapatma

    1. Denetim Masasına gidin.
    2. Erişim Kolaylığı bölümünü tıklayın.
    3. Erişim Kolaylığı Merkezini seçin.
    4. Klavye kullanımını kolaylaştır bölümün gidin.
    5. Filtre Tuşlarını Ayarla bölümüne gidin.
    6. Bilgisayar Tuş Vuruşu.... karşısında saniye cinsinden ayar vardır. Bunu 0.5 olarak ayarlayın.
    7. Filtre Tuşlarını Etkinleştir seçeneğinin işaretini kaldırın.
    8. Uygula ve Tamam butonlarına basın.

    Sorun düzelmiş klavye normal hızda basıyor olmalı. Filtre tuşlarının açık olması klavyenin geç algılamasına sebep olur. Bir şekilde filtreyi aktif etmiş veya tuş vuruş hızını yavaşlatmış olabilirsiniz.

    Klavye geç algılıyor sorunun çözümü için yukarıdaki işlemi uygulamanız yeterlidir.

    hakan hakan (15424)