klavye ışıklarını açamıyorumm..

fn+ f3 ile f4 bastığımda klavye ığını ayarlayabiliyordum..vee fn + f9 yaptığımda toucpad i kilitleyebiliyordumm..bugun dikkatimi çekti de şimdi bunları yapamıyorumm...fn+...diğer tuşlar çalışıyor ama klavye ışğı ile toucpadi kilitleyemedimm..tuşlar belliki bozuk deel çünkü ayrı ayrı bastığım zman çalışıyor..laptop daha yeni..3 günn önce bi güncelleme yapmıştım onda olabilirmi ..pc asus n550jv modeli..şimdidien teşekkürler

irfan irfan (3)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    merhaba sorununuz driverların eksik veya hatalı güncellemedi çakışmasından ötürüdür. aşağıdaki tırnak içindeki driverları indiririseniz asusun sitesinden sorununuz çözülecektir.

    "Keyboard Device Filter Utility"

    http://www.asus.com/support

    sayfasına giriş yapınız ve arama kısmına n550jv yazınız ve biraz aşağıdaki işletim sisteminizi seçip tırnak içinde ki driverin en son versiyonunu indiriniz sorununuz çözülecektir.

    işletim siteminizide şuradan öğreniyorsunuz. aşağıdaki resme ulaşmak için bilgisayarım a sağ tıklayıp özellikler diyosunuz ve gelen sayfada ki bilgiler sizin bilgisayarınızın özellikleri oluyor.saygılarımla.

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

    • keyboarda device filter utilitiy..bunlar yokki irfan 10 yıl önce

    dediğinizi yaptım işletim sistemini seçtim..altında manuel ,bios,audio ,vga .......gibi şeyler var hangisini indirmeliyim

    irfan irfan (3)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba bu manuel bios vga gibi secenekler gibi utilitilies diye bi secenek var onun artisina tiklayiniz aradiginiz driver burada.. laboustasarim 10 yıl önce
    • yok kardeş denedim olmuyor irfan 10 yıl önce
    • usta sistem yapılandırmasında tüm hizmetleri etkinleştirdiğimde sorun ortadan kalkıyor..ama sadece microsoft hizmetlerini etkinleştirdiğimde gene aynı hatayı veriyor..ssence sorun nedirr irfan 10 yıl önce
    • şimdi bu fn karakterlerini kullanmanı sağlayan bir hizmet vardır sen hepsini etkinleştirdiğinde oda çalışır ama sadece windows hizmetlerini etkinleştirdiğinde haliyle o hizmet devre dışıdır çalışmamsı gayet dogaldır.hizmetlere şöyle bi göz at fn karakterlerini kullandıgın hizmeti bulmak için diğer hizmetleri tek tek kapa en son kalan o demektir.ona göre işlem yapabilirsin. laboustasarim 10 yıl önce