Klavye mouse çalışmıyor

Windows 10 sıfırladım fakat klavye ve mouse calısmıyor. Biosada giremiyorum ne yapabilirim  yardım

kemalistadam kemalistadam (1)
7 yıl önce sordu

  • Bilgisayarın laptopmı yoksa masaüstü mü tahatugyan 7 yıl önce
  • Masaüstü kemalistadam 7 yıl önce
  • Başka bir klavye mouse ile deneme yaptınmı tahatugyan 7 yıl önce
  • Denedim calismiyor onlarda kemalistadam 7 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Usb Portlarınız devredışı kalmış olabilir.Alternatif bir bilgisayarınız varsa klavye ve mause aygıtlarınızı onda deneyin . Çalışıyorsa Usb portlarınız sisteminiz tarafından tanımlanmamıştır.

blackheaven blackheaven (728)
7 yıl önce cevaplandı

  • Devredisi kaldi eminim biosa bile giremiyorum kemalistadam 7 yıl önce

Bir yerlerden eski tip (ps2 bağlantılı) klavye ve mouse bulabilirsen onları kullanarak anakart sürücü paketini sisteme yükler, problemi çözersin.

Geçici ekran klavyeside olabilir.

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

  • Denedim onlarda olmadi kemalistadam 7 yıl önce
  • Denedim, olmadı derken hangisi?.. PS2 bağlantılı mouse-klavye'mi yoksa bunlar olduda daha sonra sürücülermi? Daha açık yazmalısın. Eğer PS2 Mouse ve klavyede tanınmadıysa kasayı aç, BIOS pilini yuvasından çıkar ve bir-iki dakika sonra yeniden tak. Birde böyle dene. temmuz 7 yıl önce

Klavyeniz kablosuz mu? Kablosuz klavye ve mouse ize muhtemelen Windows cihazı tanıyamıyor bu sebepten kullanamıyorsunuz.

Kablolu bir klavye, mouse ile bilgisayara bağlayarak gerekli sürücüleri yükledikten sonra sorun çözülecektir.

murat murat (12492)