Klavye sorunu Windows 7

Şuan ekran klavyesinden yazıyorum klavyemde "asdf-kl" gibi tuşlar basmıyor diğer "a4tech" klavyemi takınca uyku moduna alır gibi oluyor ekran gri oluyor fakat pc çalışıyor sesi geliyor. Bunu nasıl çözebilirim acil yardıma ihtiyacım var...

tony tony (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Tuşlarınızın basmama sorunu donanımsal gibi görünüyor. Klavye üzerine çay, kahve gibi bir sıvı madde döküldü mü?

    Diğer taktığınız klavye PS2 klavye ise bilgisayarı kapattıktan sonra klavyenizi takın. Sonra bilgisayarı açın. Klavyenin tam marka / model bilgisini verirseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      şuan çalışıyor çözdüm fakat alt tuşuna basınca uykuya alıyor başlata basınca kapatıyor bunu nasıl çözerim peki? buymuş asıl sorun.

      tony tony (1)
      10 yıl önce cevaplandı

        Bilgisayarınız laptop mı?

        FN tuşu sürekli aktlif olabilir mi?

        Eğer FN tuşu sürekli aktifse FN tuşunu kapatmalısınız.  Bilgisayarınızın marka / modeli ile detaylı bilgi verseymişsiniz daha fazla yardım alabilirmişsiniz.

        Eğer Masaüstü kullanıyorsanız, klavyenize ait yazılım güncellmesi varsa mutlaka yükleyin.

        Diğer bir ihtimal klayenizin alt tuşuna uyku modunu bağlamış olabilirsiniz.

        Başka bir olasılık, Ekran klavyesi aktifken ALT tuşuna basmak uyku modunu harekete geçirebilir. Ekran klavyesini devredışı bıraktığınızda sorun çözülecektir.

        murat murat (12492)