Klavye ve Mouse calismiyor

Merhaba arkadaslar bir hafta once bilgisayara win10 kurdum kasmalar olunca bilgisayari sifirla yaptim.bilgisayar acildiginda ne klavye ne de mouse calisiyordu bir kac kez kapatip actim ama olmadi bir daha denedigimde windows duzgun yuklememdi gibi bir sonuc geldi klavye mouse calismadigi icin hicbir sey yapamiyorum. Bilgisayar suan saat tarih sebkr soruyor ama klavye mouse calismiyor ( isik yaniyor biosa giriyor)

umutsoyler228 umutsoyler228 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınız laptop mu? Masaüstü mü?

    Şuanda Windows 10  düzgün çalışıyor mu?

    Kablosuz klavye ve mouse mı kullanıyorsunuz?

    Eğer kablosuz klavye ve fare kullanıyorsanız, bu bir sürücü sorunu olabilir, geçici olarak bir yerden kablolu klavye, fare temin edip sürücüleri yüklerseniz sorun çözülür.

    Ayrıca klavye ve farenin Windows 10 uyulu olup olmadığını kontrol edin.

    Ayrıca bir şekilde Windows 10'da klavye ve fare (başka bir fare ile) çalışırsa şunları yapın:

    Windows10'da Hızlı başlatma bazen klavye ve farenin çalışmasına engel oluyor.

    1. Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri bölümüne gidin.
    2. Güç düğmesinin yapacaklarını seçin bölümüne tıklayın.
    3. Şuanda kullanılamayan ayarları değiştir'i tıklayın.
    4. Hızlı başlatmayı açın işaretini kaldırın.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayar masaustu

      1 hafta win 10 kullandim hicbir sikinti yoktu ama bitraz kasma vardi bende ayarlardan sifirlsma yaptim galiba win tam yuklenmedi o yuzden klavye mouse kullanamiyorum

      Suanda bilgisayar baana tarih saat sehir ulke soruyorr ve ben hicbirsey yapamiyorum

      Daha masaustune bile giremedim

      umutsoyler228 umutsoyler228 (1)