Klavyede D tuşu zor işlemesi

merhaba arkadaşlar ben buğün laptopa format attım formattan sonra not defteri açtım D tuşuna basmaya başladım hafif hafif hemen işliyordu programları kurduktan sonra D tuşu zor işlemeye başladı yani D tuşuna basınca hemen yazmıyor sert basınca işliyor  masaüstü simgeleri ve program ekle kaldırdaki yüklü olan programlar resimde belli

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

  • Sadece d tuşumu darkcrak 5 yıl önce
  • Crack falan yükledinmi ? bilgisayarını bi geri yüklemeyi dene darkcrak 5 yıl önce
  • resimde görülen kmspico programını kaldır istersen virüslü olabilir belki ondan bile kaynaklanabilir muvel 5 yıl önce
  • evet sadece d tuşu @darkarc kmspico ile orjinalleştirdim gorele28 5 yıl önce
  • @muvel kmspico programının ne işe yaradığını bilmiyormusun windowsu orjinalleştirme programı gorele28 5 yıl önce
  • Bi bilgisayarcıya göster darkcrak 5 yıl önce
  • basılı dur d tuşuna bi dene darkcrak 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Sorunu kmspico programını kaldırarak çözdüm D tuşu diğer tuşlar gibi rahat basıyor

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce cevaplandı

  • Çok tuhaf gerçekten. KMSpico dan dolayı olacağını hiç düşünmemiştim. Benim için de farklı bir tecrübe oldu. Çözümün için teşekkürler. omercik 5 yıl önce
  • @farurhenho ilk defa gördüm böyle bir şey bendede var kmspico en kısa zamanda orjinal oem w10 almaya çalışacağım infinity 5 yıl önce
  • Rica ederim @farurhenho gorele28 5 yıl önce

Öncelikle şunu söyleyeyim D tuşuna bastığın zaman orada bir sertlik hissediyor musun? Diğer tuşlara oranla D tuşunda bir sertlik hissediyorsan problemin donanımsal olma ihtimali yüksek. Yani D tuşunun arasına bir şey kaçmış olabilir.

Yazılımsal bir problem olduğunu pek zannetmiyorum öyle olsa klavyenin bütün tuşlarını etki ederdi. Ama yine de yazılımsal bazı önerilerde bulunayım:

  1. Bilgisayarın arama kutusuna devmgmt.msc yazılır ve Aygıt Yöneticisi açılır.
  2. Aygıt Yöneticisinde "Klavyeler" başlığı altında bulunan Klavye sürücüsüne sağ tıklanır ve "Sürücü yazılımını güncelleştir" diyerek klavye sürücüsü (varsa) güncellenir.
  3. Eğer güncelleme yoksa yine aynı sürücüye sağ tıkla ve "Cihazı kaldır" seçeneğine tıkla. Ardından bilgisayarını yeniden başlat. Böylece klavye sürücüsü yeniden yüklenmiş olur.

Hala düzelmezse laptopunun tam marka ve modelini belirtmeni isteyeceğim. Klavye için özel bir sürücü olup olmadığını kontrol etmem gerekiyor.

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

  • bir sertlik yok @farurhenho D tuşunda diğer tuşlarla aynı buyur EXPER KARİZMA A5V-C83 15.6 sorun devam ediyor gorele28 5 yıl önce
  • Bu linkten hotkey yazanı indirip kur bakalım ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/NOTEBOOK/KARIZMA/A5V_(W25BEF)/A5V(W25BEF).htm @gorele28 omercik 5 yıl önce
  • olmadı @farurhenho bu markalı laptopa usbli klavye alsam çalışırmı gorele28 5 yıl önce
  • Evet çalışır. USB klavyeler marka farkı olmaksızın her bilgisayarda çalışır. Bence laptopun kendi klavyesinde donanımsal bir problem var. @gorele28 omercik 5 yıl önce
  • şimdi çalışmaya başladı dalga geçiyor resmen gorele28 5 yıl önce

@darkcrak Yanlış bilgi vermiş onu düzelteyim KMSPico Windowsu orjinalleştirme programı değildir. KMSPico Office ve Windows yazılımlarını etkinleştirmeye yarayan korsan yazılımdır ve Sisteme girdiğinde Program Ekle Veya Kaldır kısmından silinmesi önerilmez Tamamen silmek için Temiz bir kurulum yani Format atılması gerekir ve Windows 10 Orjinal almak gerekir zaten Windows 10 Oem 15 TL gibi bir şey alıp rahat rahat kurun

infinity infinity (402)
5 yıl önce cevaplandı

  • Yanlış cevap vermemiştim o yanlış yazmıştı darkcrak 5 yıl önce