Klavyede dikey ayrım çizgisi (|) nasıl yazılır?

Bazan karşımızı böyle bir problem çıkar ve yapmak istediğimiz şeyi yapmaktan bizi alıkoyar.

Mesela komut isteminde systeminfo|find /i "original" komutunu bir türlü yazamayız.

Halbuki Klavyede dikey çizgi nasıl yapılır sorusunun cevabı çok basittir.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Bir parmağımızla Alt tuşuna basarız ve basılı tutarak 124 yazarız. Hepsi bu kadar..

    Not: 124 Sayısını numaratikten yazmalısınız, üst taraftan olmaz. Buna dikkat edilmeli.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Alt tuşuna basarak yapabilirsiniz "  |  "   alt tuşuna basılı tut ve tire işareti bas olur dostum

      uarsiz uarsiz (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Evet, bu şekildede olabiliyor ve laptop'lar için daha kolay bir çözüm. temmuz 9 yıl önce

      CTRL ALT <> tuşuna basarakta yazabilirsin.

      ersanz ersanz (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Ben bu kadar olduğunu bilmiyordum ama bu biraz zormuş :-) temmuz 9 yıl önce

      Alt Gr + <> tuşuna birlikte basmakta iş görür ;-)

      hakan hakan (15409)
      9 yıl önce cevaplandı

      "Alt Gr + -_ (tire ve alt tire) [silme tuşunun solu]" Yaparak " | " İstediğin Sonucu Elde Edebilirisiniz.

      ugurlumuhammed ugurlumuhammed (1)