Klavyede olmayan sembolleri Nasıl yapabilirim?

Merhaba;

Birçok forumda gördüm. Klavyede olmayan ve Kalın harfler gibi birçok şey vardı. Bunları nasıl yapabilirim? Hep o siteye gidip Kopyala+Yapıştır yapmak istemiyorum.

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Evet klavye üzerinde olmayan ancak gizli diyebileceğimiz bazı klavye fonksiyonları ile özel semboller ekrana yazıdırlabilir.

    Klavye kısayolu olarak Alt tuşuna basılır tutarak 0-250 arası sayıları tuşlayarak ekrana semboller yazdırabilirsiniz.Yazacağınız sayı değerlerini yazarken numerik tuşları kullanın. (Klavyenin sağ tarafındaki sadece sayıları içerek kısım)

    Örneğin kalp simgesi için Alt+3 ♥

    müzik notası simgesi için Alt+14 ♫

    gibi 255 e kadar kısayollar bulunuyor.Kısayolların tam listesi için klavye özel semboller yazarak Google üzerinde aratabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Maşallah senin bilmediğinde yok @ismailsarp :) Bir ara bende bunu biryerlerden öğrenmiştim ama unutmuşum, hatırlayamadım. temmuz 6 yıl önce
    • estağfirullah @temmuz hocam. Aslında konular sayesinde bende yeni şeyler öğreniyorum :) ismailsarp 6 yıl önce
    • Unuttuklarımızı hatırladıklarımızda oluyor bazan ( Daha doğrusu bu bende olabiliyor) @ismailsarp temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz haklısınız hocam. ismailsarp 6 yıl önce

    Windows'da karakter eşlem diye bir uygulama var. Onu da kullanabilirsin. Yazı tipi Webdings,Windings seçtiğinde bir sürü karakter var. Seç-Kopyala yaparak çalışıyor.

    Webde kullanamazsın ama Photshop vs gibi programlarda işine yarayabilir.

    murat murat (12492)