Klavyede tik işareti nasıl yapılır?

Bilgisayarımda Word'de yazı yazarken tik işareti yapmam gereken yerler oluyor. Tik işareti yapmanın kısayolu yok mu?

Klavyede tik işareti nasıl yapılır?

sevgikilinc sevgikilinc (22)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Bildiğim kadarıyla tik (onay) işaretinin bir klavye kısayolu yok. Onun yerine Word'de tik işareti yapma için şu adımları uygulayın:

    1. Öncelikle Word uygulamasını açın.
    2. Giriş sekmesi altındayken font seçeneklerinden font seçimini Wingdings yapın.

    3. Yazı fontunu Wingdings olarak ayarladıktan sonra klavyeden ü harfine basarak tik işareti yapabilirsiniz.
    4. Her ü harfine basmanızda bir tane tik işareti oluşur.

    NOT: Wingdings fontu sadece bazı özel karakterleri içerir. Bu font seçiliyken yazı yazamazsınız.

    Klavyede tik işareti yapma alternatif çözüm

    Ben buraya tik işareti bırakayım. Onu mouse ile seçip kopyalayın. Daha sonra istediğiniz yere CTRL+V kısayoluyla yapıştırabilirsiniz.

    Tik (onay) işareti:

    omercik omercik (9418)